Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mistral

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Maždaug taip atrodo tasai Mistral laivas

Mistral - desantinis ir sraigtasparnių laivas, skirtas pakrančių puolimo operacijoms. Vienas iš sėkmingesnių Prancūzijos laivybos kūrinių, pagal licencijas gaminamas lyg tai dar ir Ispanijoje ir dar kažkur. Pajėgus vežti 450 kareivių desantą, 13 tankų, 110 vienetų mažesnės karinės technikos (pvz., visureigių), ir 16 sraigtasparnių. Su tokiomis pajėgomis laivas gali pats vienas užgrobti kokį nors nelabai didelį uostą ar pakariauti su kokia nors silpnesne valstybe.

Sena istorija buvo, kai maždaug 2010 metais Prancūzija nutarė keturis laivus Mistral parduoti Rusijai kartu su visomis naujausiomis technologijomis, kurios tik tuose laivuose naudojamos, pirmą laivą pastatant Prancūzijos uostuose, o paskui jau organizuojant gamybą kažkur Rusijoje, gal Sankt Peterburge. Tai dėl to kelerius metus truko didelis triukšmas, mat Prancūzija parduot norėjo, o NATO kaip tai anuomet Rusijos kaip grėsmės vis dar nematė.

Tai po didelių protestų sandėris neįvyko ir Prancūzija jį atšaukė. Ale nuostolyje Prancūzija neliko, nes labai sėkmingai išsyk pardavė viską Egiptui, dar ir už didesnę kainą.


Senos naujienos apie Mistral laivus

Rusijos ir Prancūzijos prezidentai Dmitrijus Medvedevas ir Nicolas Sarkozy susitarė, kad neverta malti to daikto ir vaidinti, kad esame priešai. Prancūzai ruskiams pagamins keturias MISTRAL desantines geldas (laivus).

Ši desantinė karo gelda gali plukdyti iki 16 sraigtasparnių, keturis jūrų desanto laivus, 13 tankų, apie 100 kitų transporto priemonių ir 450 karių. Jame sudarytos visos sąlygos koordinuoti karo operacijas, taip pat įrengta 69 vietų ligoninė. Vienžo, kai ruskiai turės šį laivą jiems bus stipriai nusišvilpt ant tokių dalykų kaip transportas ir logistika. Susės sau į prancūzpalaikių prastumtą laivą ir atplauks it kokie vikingai pasiplėšt ko nors geriamo bei brangaus.

Prancūzai tad stipriai apsišūdino tuos laivus parduodami ir parodė, kad visokie ten NATO ir Evrosojūzo susitarimai yra grynas šūdeliauskas. Kai gerai moka galima ir motinos inkstą prakalti...

Tai va, ruskiai gauna gerus laivus iš savo draugų prancūzų. Tik nepradėkit bijot, lietuviai pasidarys tokių erdvėlaivių, kurie neša atomines, lazerius, kinetinio bombardavimo ir bėgines patrankas, pasiruošę karui kosmose, kol ruskeliai tik su savo geldom varys...