Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tetris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Mario moneta.png  Tetris yra žaidimas, įvertintas Pipedijos recenzijos.
Mes garantuojame kokybišką ir aiškų įvertinimą be jokių naxui ir makaronų kabinimų!
1989 Nintendo Game Boy versija, po kurios Tetris pasidarė baisiai populiarus visame pasaulyje.

Tetris - kažkoksai gi su kaladėlėmis susijęs videožaidimas, išleistas beveik prieš 40 metų, kai prie ruso buvo geriau. Šis geimas tapo visiems žinomas irgi tiesiog klasikinis, tuo pačiu tapdamas ir visų videogeimų simboliu kaip ir Pacman.

To geimo istorija

Šitą žaidimą sukūrė toksai sovietų hakeris Aleksejus Pažitnovas, manęs, kad žaidimai leidžia žmonėms pažint vienas kitą daug geriau. Tai taip gi ir mastęs, sugalvojo ir sukonstravo šį žaidimą bei pavadino jį Tetris.

Pirmoji versija išėjo ant kažkokio Elektronika 60 kompo (kurio procesorius tas pats kaip ir bėkaškių) 1984 metais. Vėliau, pasinaudojus IBM PC galimybėmis, buvo sukurtas Tetrio port'as ir ant IBM PC bei išleistas 1986-aisiais. Tada būtent IBM PC versija išplito ir Varšuvos pakto šalyse...

...bet būtent tas paplitimas gi ir lėmė išplitimą visame pasaulyje - nes vėliau Tetrio teisės buvo licencijuotos kažkokioms neaiškioms kompanijoms Mirrorsoft bei Spectrum HoloByte. O pastaroji savo teisių dalį pardavė kažkokiai Bullet-Proof Software, kuri savo ruožtu gi pardavė tas teises Nintendo. O kai šias teises įgijo Nintendo, tai viskas pasibaigė tuo, kad 1989 buvo išleista Tetrio versija ant Game Boy, ir būtent tada Tetris tapo vienu iš populiariausių pasaulio geimų.

Deja, Tetriui paplitus visame pasaulyje iš valdžios A. Pažitnovas gavo špygą, nes iš to žaidimo uždirbtus pinigus pasiėmė valdžia, o patį Pažintovą pasiuntė kažkur.

Kaip žaidžias?

Va kokių kaladėlių gali būt Tetryje - ir tiesių, ir kvadratinių, ir dar daxuja kitokių.

Šiame žaidime greituoju būdu yra gi mėtomos įvairių formų kaladėlės, kurias galima sukioti spaudžiant konsolės arba klaviatūros mygtuką (ant Game Boy - B). Bet (!) šios kaladėlės krenta, ir sukiojant jas, reikia bandyti gi užpildyti eilutes. Jei viena iš eilučių yra pilnai užpildyta kaladėlių, jos pasišalina, o tu gauni taškų. Kartais gali pavykti pašalinti 2 arba net 3 eilutes kaladėlių - tada gauni daug daugiau taškų. Ir taip gi žaidi tol, kada kaladėlės pasiekia laukelio irba ekrano viršų - tada žaidimas pasibaigia.

Pipedijos recenzija

Mūsų vertinimas:

  • Grafika: - 5/25 - Alio, žaidimas prieš 35 metus išleistas, ko normalaus čia tikėtis?
  • Muzika: - 5/25 - Žr. paaiškinimą aukščiau.
  • Playstory: - 0/25 - nieko panašaus šiame žaide nėra.
  • HUD/Interfeisas: - 16/25 - ne itin kompaktiškas, bet ir visai neblogas.

Galutinis įvertinimas: 26/100