Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tailando boksas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tailando boksas kartais dar neutraliai pavadinamas kaip kikboksas, nes daugelis nenori pripažinti, kad šitas boksas kilo iš tokios atsilikusios šalies, kaip Tailandas.

Pagal kilmę, spėjamai kilęs iš prancūziško bokso prieš kelis šimtus metų. Kai Indokiniją kolonizavo Prancūzija, šiosios jūreiviai uostuose neretai susikaldavo su vietiniais, bet taip jau gavosi, kad matyt tiktai Tailande vietiniai ėmė iš prancūzų mokytis ir perėmė tą savotišką, Rytų kovos menams nebūdingą laisvą stilių, kur labai daug šokinėjimo ir spardymosi kojomis, tuo tarpu rankos tėra toksai daugiau pagalbinis instrumentas, o visokių griebimų ir metimų nėra išvis.

Labai greitai transformavęsis ir persimaišęs su vietiniais gatvių stiliais, prancūziškas boksas pasidarė net nelabai panašus į prancūzišką, o tapo visai savitu - taip ir atsirado Tailando boksas, iš esmės, tailandietiškas stilius.

Kai po poros šimtų metų prancūziškas boksas praktiškai nunyko ir pasidarė beveik neegzistuojantis (bokso sinonimu tapo angliškas boksas), kažkuriuo metu pasaulyje kilo susidomėjimas Rytų kovos menais, pirmiausiai - karate, o paskui - ir kung fu. Prasidėjo visokie filmai, Bruce Lee ir taip toliau, ir štai čia ėmė ir paaiškėjo, kad visai gatvinio stiliaus atstovai iš Tailando sugeba pakrauti malkų kam papuola per sekundes, o netgi ne minutes.

Aišku, visi pasipiktino, prasidėjo aiškinimai, ka šitaip negalima, kovos tarp karatė ar kungfu ir Tailando boksininkų neteisingos, nes šie ne pagal karatistų ar kunfistų taisykles kovoja, ir taip toliau. Bet tuo tarpu tie patys karatistai ir kunfistai ėmė patyliukais perimdinėti daug visokių ėjimų, spyrių ir smūgių iš tailandietiško bokso, taip kad greitai visokiose karate ir kunfu varžybose pasidarė įprasta muštis tiesiog tailandietiškai.

Tai štai jums ir prašom, kaip būna visaip.