Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


TSR

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

TSR - tai ne kokia jums, atleiskit, Tarybų Socialistinė Respublika - čia iš tikrųjų nuo anglų kalba sutrumpinto "Terminate and Stay Resident", dar vadintos rezidentais, nors tai nėra kokie tai rezidentai, kurie būtų daktarai. Pavadinimas kilęs iš to, kad programa save įstatydavo į atmintį specialiu būdu, perimdama pertraukimą (neklauskite, kas tai yra) ir išsijungdavo, kartu visgi savo gabalą palikdama atmintyje, užkabintą ant pertraukimo vektoriaus (irgi neklauskite, kas tai yra).

Vartotojo požiūriu, TSR išties tebuvo tam tikra DOS programų rūšis, kuri pasileisdavo ir dirbdavo fone. Taip kad nors visi aiškina, kad esą DOS yra vienaprogramė, be jokio multitaskingo, tai nėra visai tiesa. Paprasčiausiai tos programų bendro darbo priemonės labai jau ribotos ir nelabai yra kokių grafinių langų, štai ir viskas.

Tipišku atveju TSR programa būdavo koks nors priedas, ką nors darantis: pvz., tai galėjo būti tiesiog koks nors laikrodukas, kuris turi savo mažą langelį ir šviečia kur nors ekrano kampe, kur niekam netrukdo. Kitais atvejais tai būdavo koks nors antivirusas, kuris fone sukasi ir kažką ten skanuoja. Dar kitais atvejais tai galėjo būti kokia nors programeriams skirta helpo programa, iškviečiama per klavišų kombinaciją.

Kadangi tos TSR programos nuolat turėdavo sėdėti operacinėje atmintyje, o šios buvo labai mažai, tai ją tekdavo labai taupyti. Todėl geri TSR dažnai būdavo programuojami asembleriu. Kitą vertus, tais laikais asemblerį mokėdavo nemažai programuotojų, tai šitai nebuvo labai didelė problema.

Taigi, TSR programos buvo ganėtinai paplitę ir labai daugelio kietesnių kompiuterastų mėgiamos, nors banalūs eiliniai vartotojai kartais apie tokias išvis nieko nei žinodavo, nei įtardavo.