Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


SimCity

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pirmas SimCity geimas nepasižymėjo labai jau gražia grafika, nors kaip tiems laikams, tai visgi atrodė neblogai. Vėlesni geimai užtat smarkiai pagerėjo.
SimCity 2000 tapo daug populiaresniu geimu, o atrodė jau visai padoriai.

SimCity (pavadinimas yra santrumpa nuo "Simulated City", bukv. Simmiestis) - toksai klasikinis miesto simuliacijos geimas, išleistas gal apie 1989 metus ir tais laikais visiems nunešęs stogus. Reikalas gi tas, kad iki to laiko visi kompiuteriniai žaidimai buvo tipiškai kokios nors arkados ar kas nors panašaus, kur galima pažaisti per kelias minutes, o ilgai tęsti nebūtina. Šitas gi geimas buvo visiškai atvirkščias - kur reikia statyti ką nors savaičių savaitėmis, o galo nesimato.

Geimo grafika pradžioje nebuvo labai įspūdinga, gal ir ne kokia nors CGA, bet EGA įspūdžio visvien nelabai darė. Bet anais laikais tokia grafika jau buvo šis tas ir žmonėms patikdavo. Bet praėjo vos keleri metai ir jau 1993 buvo išleistas SimCity 2000, kur grafika buvo žymiai įspūdingesnė, darytų įspūdį netgi ir dabar kokiems nors pixel art mėgėjams.

SimCity didžiausią įspūdį padarė ne tiek mažvaikiams, kiek vyresniems žmonėms, kuriems buvo įdomios visokios simuliacijos. Paradoksaliu būdu geimas prasimušė iki mokslinių sluoksnių, kur irgi sukėlė sensaciją - pasirodo, kad simuliacija čia buvo pakankamai gera, kad visai realiai atspindėtų esmines miestų vystymosi problemas ir tų pačių problemų sprendimus. Taigi, vėliau, pamėgdžiojant SimCity, buvo atsiradę ir nemažai mokslinių projektų, panašiai simuliuojančių miestų vystymąsi.

Geimas buvo toksai populiarus, kad vėliau atsirado ir kitos versijos, pvz., SimCity 2000 ir dar naujesnės, kur tie patys dalykai jau buvo vaizduojami truputį trimatiškai, o paskui ir dar geresnės ir gražesnės versijos. Galų gale iš šitų geimų išsišakojo ir dar kiti, iš kurių garsiausi buvo Simsai.


Miestų simuliacija ir politikų adekvatumas

O štai šiais laikais, kai koks nors Vilniaus meras pradeda skleisti kliedesius apie kažkokį tai judųjį darnumą, tai labai dažnas būna, kad pakomentuoja - "akivaizdu, kad meras SimCity nežaidė". Ir tai akivaizdu, nes gatvių siaurinimas, kartu naikinant viešąjį transportą, nepristatant krūvos vaikų darželių ir išskaidant mokyklas į atskiras progimnazijas ir gimnazijas, nelabai padidina gyventojų pasitenkinimą, nes kamščiuose dusti niekas nenori.

Čia mes visai rimtai rekomenduojame, kad į miesto merus galima leisti būtų tik tuos, kas SimCity pražaidė bent jau kokius 500 valandų. O gal ir kokį 1000, nes reikia bent trupučio supračio, ką išvis darai.


Dar žr.

  • The Sims - irgi simuliacija, bet čia jau žmones simuliuoja