Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Savaitė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Savaitės)
Jump to navigation Jump to search

Savaitė - asinchroniškai skaičiuojamas laiko periodas, kuris atitinka 7 dienas. Kadangi savaitėmis skaičiuojama nuo neaišku kada, o su metų skaičiavimu jos neturi nieko bendra, tai gaunasi, kad išties savaitė yra nei į tvorą, nei į mietą ir žymiai geriau būtų, jei savaitė būtų skaičiuojama, pvz., nuo metų pradžios ir turėtų 5 dienas, iš kurių 2, o gal geriau 3 tektų savaitgaliui. Būtų labai gerai.

Kažkodėl savaitės dienos yra 7, o kodėl - nelabai aišku. Kai kurie aiškina, kad taip pasivedė nuo Biblijos, nes šioji esą rašė, jog Dievas kūrė pasaulį 6 dienas, o sekmą dieną ilsėjosi, tai tada ir gavosi šventė. Vienok tuo nelabai tikim, nes pusė pasaulio kažkodėl savaitės pradžią skaičiuoja nuo sekmadienio, o ne nuo pirmadienio, o tai reiškia, kad išties būta atvirkščiai - pirma Dievas ilsėjosi, o paskui jau pasaulį kūrė.

O dar kadaise visokių revuliucijų prikėlę prancūzai sugalvoję buvo, kad Prancūzijoje savaitė turės 10 dienų ir vadinsis dekada. Tai kadangi dėl to savaitgalių smarkiai suretėjo, tai žmonės paskui tuos revoliucionierius nudėjo. Taip jiems ir reikia.