Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rusiškos mašinos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Rusiškos mašinos pasižymi itin giliomis tradicijomis: modeliai nesikeičia dešimtis metų, tačiau kokybė irgi negerėja, o tiktai blogėja

Rusiškos mašinos - taigi tos pačios mašinos, kurios nuo seno garsėja išskirtinai dideliu kopijavimu nuo užsieninių ir neįtikėtinai bloga kokybe. Tai dar sovietmetis kai buvo, tai visi žinojo: nusipirkai naują mašiną - pirmiausiai eik į remontą, kad sutaisytų. Kita vertus, žinovai sako, kad rusiškos mašinos laikosi tradicijų: visi nauji šiuolaikiniai modeliai sukurti dar apie 1970 metus.

Tai dar žino visi nuo seno, kad visos rusiškos mašinos buvo tiesiog nukopijuotos. Nėra nei vieno modelio, kuris nebūtų nukopijuotas, nors kai kurie sovietukai iš paskutiniųjų besigindami, dar bando aiškinti, esą buvę kitaip ir kad yra vienintelis nenukopipyzdintas modelis, katras buvo Vaz niva džipukas 2121 ir kitokios jo modifikacijos. Vienok ir tasai buvo nukopijuotas nuo kažkokios amerikoniškos senienos - International Harvester Scout mašinytės, ją "modernizuojant" ir apkarstant kokiomis tai žigulių kėbulo dalimis, kad atrodytų ne taip panašiai. Taip kad nekopijavimų nebuvo, o buvo vien senų vakarietiškų mašinų klonavimas. Nors visais sovietiniais laikais nuolat visa spauda triūbijo apie neįtikėtinus sovietinių inžinierių pasiekimus ir unikalias naujoves. Tai čia galim pasižiūrėti pavyzdžių:

  • ZAZ - pirmi modeliai nukopijuoti nuo FIAT 600, vėlesni - nuo NSU Prinz 4
  • Volga - pirma kopijuota nuo kažkokių Ford Mainline, o antra - nuo Ford Falcon kažkurių modelių (o kai amerikonai dezainą keisdavo kas kelis mėnesius, o rusai vis su tokiais tempais nepaspėdavo, tai tų Ford modelių šimtai ir dabar net sunku pasakyti, nuo kurio tiksliai kas klonuota, nes kėbulas nuo vieno, lempos nuo kito, o radiatoriaus grotelės - nuo trečio)
  • Moskvič - pirmas modelis buvo tiesiog nukopijuotas nuo senobinio Opel firmos sukurto Opel Kadett, antras - nuo Ford Perfect, trečias - nuo BMW 1500, ketvirtas - nuo Simca 1307. Ir kuo toliau, tuo labiau nevykusios tos kopijos buvo.
  • Žiguli - pirmi - tiesiog FIAT 124, tiesa, pusiau legaliai, nes pirmiems modeliams pirko licenciją, paskui jau nelegaliai apdeitindami itališkų navarotų kopijomis, o vėlesni, priekiniais ratais varomi - išskirtinai nevykusiai nupamėgdžioti nuo Nissan Sunny.
  • Pobeda - tiesiog senobinio Opel firmos Opel Kapitan mašinos kopija, tik supaprastinta - be langų ir pakojų
  • Buchankė - amerikietiško Jeep firmos Forward Control mikroautobuso kopija, gaminama daugiau kaip pusę šimto metų

Ir taip pat lygiai klonavo dar mašinas ir iki II Pasaulinio karo, ir klonavo net ir vyriausybinius modelius, kaip kad Čaika ar ZIL, ir sunkvežimius, ir džipus, ir išvis viską iš eilės.

Tai čia kai pasižiūrim visus tuos sovietinius išradimus, tai paaiškėja, kad nei vienos mašinos sovietai neišrado, o tiktai viską šūdinai kopijavo, kaip kokie tikri kiniečiai ar korėjiečiai, kurie irgi viską kopijuoja nuolat.