Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


ReactOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš React OS)
Jump to navigation Jump to search

ReactOS arba kartais vadinama dviem žodžiais kaip React OS - tokia operacinė sistema, kuri savo esme yra tiesiog atkartojanti visą sisteminį funkcionalumą, kokį turėjo Windows NT tipo sistemos, įskaitant ir naujesnes, kaip kad Windows 2000, Windows XP ir panašiai. Skirtingai, nei kai kurie įsivaizduoja, ReactOS nėra joksai Linux, nes savo viduriais tai visiškai atskira, kita operacinė sistema, labiau primenanti Windows.

Jei jau tiksliai - tai šiuo metu ReactOS bando simuliuoti taip vadinamas Windows NT 5 sistemas (Windows 2000 ir Windows XP), nes kol kas į naujesnių simuliavimą visgi dar nepretenduoja. Tačiau šioks toks Windows NT 6 sistemų (Windows Vista, Windows 7 ir Windows 8) palaikymas jau irgi atsiranda.

Vienas iš gerų ReactOS privalumų - kad ji gali naudoti nemažai Windows draiverių, o tai reiškia - gali naudoti ir daug visokios aparatūros. Kitas privalumas - tai normali klasikinė Windows tipo išvaizda, kuri visiems suprantama ir nenevervina žmonių taip, kaip nervina visokie Microsoft Tiles tipo interfeisai.

ReactOS šiuo metu jau tampa po truputį pritaikoma praktikoje OS, nors gal ir nėra dar kažkoksai stebuklas, bet darbingumas jau randasi. Visgi kai kurie ir toliau preferina rinktis tiesiog Linux su Wine. Kas be ko, Wine iš ReactOS ima nemažai kodo, o ReactOS kūrėjai nemažai ima iš Wine, tad čia daug tarpusavio suderinamumo ir kartais ir tų pačių bugų.