Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Projektyviniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Projektyviniai kliedesiai, dar dažnai pavadinami ir kaip projekciniai kliedesiai - nereta interpretacinių kliedesių rūšis, kai pacientas ne tik kliedi, bet dar ir tuos žmones, kuriems savo kliedesius skleidžia, paverčia savo kliedesių dalyviais. Pats pavadinimas yra kilęs nuo to, kad tai kliedesiai su projekcijomis.

Su projektyviniais kliedesiais eina ir įvairaus sunkumo Fregoli simptomas bei Capgraso simptomas, kas išties ir yra esminis projekcinių kliedesių požymis: pacientai aplinkiniuose atpažįsta kokius nors priešiškus asmenis, organizacijas, šiaip nekentėjus ir panašiai. Taip pat vis galvoja, kad seniai pažįstamus žmones kažkas perprogramavo, propaganda praplovė jiems smegenis, apgavo ir taip toliau.

Pagal savo psichopatologiją projektyviniai kliedesiai dažniau būna pirminiai kliedesiai, išsivystę savaime, o ne dėl kažkokių haliucinacijų ar panašių reiškinių. Kita vertus, neretai pasitaiko ir indukuoti kliedesiai, nors pastarieji kiek menkiau pasižymi projecinėmis savybėmis.

Bendru atveju, kaip ir kiti kliedesiai, taip ir projekciniai kliedesiai eina dažniausiai su kokia nors šizofrenija, o ir bendras požymis visada toks, kad kartu painiojasi ir įvairios sąmokslo teorijos ar šiaip kažkokie keisti įsitikinimai, kad kokie nors aplinkiniai yra kokių nors organizacijų dalyviai, propagandos skleidėjai ar šiaip kažkaip papirkti.