Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Capgraso sindromas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Capgraso simptomas)
Jump to navigation Jump to search

Capgraso sindromas arba lietuviškiau Kapgraso sindromas - tai kai koksai nors pacientas pastebi, kad visokie žmonės pakeisti į kitus. Buvo kur nors kaimynai, dabar atrodo taip pat, bet jau ne tie žmonės. Buvo vyras ar žmona, bet irgi pakeista - atrodo taip pat, bet išties tai kitas žmogus, nes kažkas aną pakeitė, pakišo kokį nors aktorių ar suvisai jau kloną.

Capgraso sindromas yra vienas iš misidentifikacinių kliedesių, kai žmonės kokių nors aplinkinių nepažįsta arba juos pažįsta, bet kaip nors neteisingai. Iš visų, kurie atvirai kliedesiniai - Capgraso sindromas yra populiariausias. Kaip atskira, kiek sunkesnė rūšis - tai Fregoli sindromas, kur jau tuos sukeistus žmones ima atpažinti kaip kitus žmones.

Variantų gali būti įvairių - tai ten aplinkinius kažkas pakeičia į robotus, tai ten kokie driežažmogiai apsimetinėja žmonėmis, tai saugumas, tai dar kas nors. Nori pasiekti pacientą, tai dėl to pagrobia žmones ir užima jų vietą. Rafinuotesniu atveju gali būti, kad psichotronais perprogramuoja kokį nors žmogų, ištrindami jo asmenybę ir įkišdami jam į galvą kokią nors apsimestinę asmenybę. Arba kokį nors implantą įkiša.

Paprastai Capgraso sindromas būna prie kokios nors šizofrenijos, ar šiaip kokios nors parafrenijos, paprastai kaip dalis kokio nors kitų kokių nors kliedesių.

Kartais išskiriamas dar vienas, itin specifinis Capgraso sindromo atvejis, kai pacientas manosi, kad jis pats yra pakeistas - tai jau Cotardo sindormas.