Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


PTS-DOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

PTS-DOS - kokia tai labiausiai išgerinta iš visų DOS versijų, sukurta anais laikais, kai visas pasaulis jau sakė, kad DOS yra atgyvena ir neturi jokios prasmės, taip kad nėra reikalo ją kurt. Vienok reikalas kažką kurt ir gerint buvo likęs kažkur SSRS, kur niekas negalėjo įpirkti jokio kompiuterio, kuris būtų mažiau, kaip 10 metų amžiaus. Tai tenai ir atsirado šis dalykas...

Kaip sako, kažkokiame sovietų moksliniame kariniame institute dar nuo 1980 bandė parašyti kokį tai greitesnį ir geresnį, o be to ir nuosavą, taip kad CŽV prikaišiotų trojanų neturintį DOS analogą - tai jau kai SSRS subyrėjo, tai visi savo softą susiprivatizavo ir gavosi kokia tai firma - "PhysTechSoft", kuri viską turėjo geriau. Štai iš tos ir gavosi tas stebuklingas DOS, kuris buvo kiek tai kartų mažesnis, greitesnis ir šiaip geresnis, negu MS-DOS, nes visas parašytas asembleriu ir be jokių ten bugų (nors dėl bugų tai netiesa, nes sistema kartais pakibdavo neadekvačiai).

Tokia tik problema, kad nors geriausia pasaulio DOS sistema ir gavosi, bet niekam neįdomu, nes jau jos atsiradimo metu visur buvo Windows...

Vėliau dar buvo kažkokios istorijos, kad šita DOS buvo naudojama rusiškuose kosminiuose palydovuose, tad firmelė pradėijo iš to gyventi. Tačiau savininkai susipešė ir pasidarė kelios firmelės, kurios visos buvo oficialios PTS-DOS kūrėjos ir platintojos, bet niekas nežinojo, kas išties yra tie tikrieji kūrėjai. Galų gale dalis tų kūrėjų kažkaip pasidarė Vokietijoje ir atsidarė firmą "Paragon Software", kur ėmė vaizduoti tikruosius PTS-DOS gamintojus ir platintojus pasaulyje. Kita dalis - pasiliko Rusijoje, kur sugebėjo sudaryti kontraktus su Rusijos valdžia, kad į tuos palydovus tą sistemą kištų.

O kadangi abi firmos susipjovė, tai ta Rusijoje pasilikusi įtraukė visoką teisėsaugą ir kariuomenę į persekiojimą, nes tipo ta chebra, kur į Vokietiją pabėgo, esą išdavė kokią tai karinę valstybės paslaptį.

Žodžiu, tokios tipiškos rusiškos peripetijos su kyšiais, vagystėmis, banditais ir kiaurai korumpuota teisėsauga. Jie netgi paprasčiausios DOS sistemos negalėjo padaryti be visų tokių šūdų.