Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nelinksniuojami daiktavardžiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nelinksniuojami daiktavardžiai yra toksai keistas reiškinys, kai koks nors daiktvardis negali būt liknsniuojamas dėl savo galūnės. Mūsų nepakartotinoje lietuvių kalboje, tokie žodynai įprastai baigiasi raidėmis -o (pvz. Metro) arba -u (pvz. Vaifu). Taip pat, moteriškos giminės daiktavardžiai, baigiantys priebalsiu, irgi nėra linksniuojami (pavyzdžių neduosiu), nors, ironiškai, vyriškos gyminės daiktavardžiai su galūne -a linksniuojami būna (pavyzdžių irgi negausi).

Taip nutinka dėl to, kad tokieji žodžiai kyla iš kitų kalbų, turinčių visiškai kitas galūnes ir ką kitą, o lietuvių kalba tokiems idijotizmams nėra pasiruošus, nes kaitomos pagal linksnius yra tik tam tikros galūnės. Tai kažkaip taip gaunasi, kad tieji skolyniai, žargonai ar šeip kalbančiojo šizofrenija savo originalias galūnes palieka visiems linksniams.

Nelinksniuojami vardai ir pavardės

Tokiu marazmu yra paveikti netik daiktavardžiai, bet ir vardavardžiai pavardavardžiai. Nors koksai Pablo Picasso lietuvių kalboje ir pasiverčia į Pablą Pikasą, koks nors Vito Pisctuoleta netampa Vitu Pisktuoletu, bet lieka nepakitęs. Kažkokia anomalija, tiesą pasakius.