Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mentalitetas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Mentalitetas - tai toji sąvoka, kurią vis kaišioja visokie tokie, kruie viskuo nepatenkinti ir sako, kad nieko negalima pataisyti. Juk ne nusikaltėliai kalti dėl nusikaltimų, o tautos mentalitetas. Ir ne kyšininkai kalti dėl kyšininkavimo, o vėlgi tas pats menalitetas. Ir ne šiaip visokie dibilai kalti dėl nesąmonių, o vėlgi mentalitetas.

Kaip matome, kur tik būna aišku, kad kažkas blogai ir kažką galima keisti, ar kokie nors kaltieji gali būti patvarkytais, visada atsiranda tokių, kurie aiškina, jog niekas nekaltas, nes kaltas mentalitetas. Kitaip tariant - visi kalti ir nieko čia daryti nereikia.

Trumpai tariant, mentalitetas yra kuo geriausias paaiškinimas viskam, ko tik nenori keisti. Ir kuo blogiau, tuo labiau niekas nekaltas, nes kaltas tik mentalitetas, kurio niekaip normaliai nesigauna pakeisti, nes visvien gi mentalitetas nepasikeis.

Istorija gi puikiai žino apie mentalitetą vieną dalyką - kadaise prieš kokį nepilną šimtą metų Japonija buvo laikoma nepataisomai blogo mentaliteto šalimi, kurioje vien tik betvarkė ir gaminamos vien tiktai nekokybiškos šiukšlės. O dabar gi štai jums ir prašom. O prieš pusantro šimtmečio Vokietija buvo laikoma irgi tokia šalimi, kur tik betvarkė ir nieko gero. O prieš porą šimtmečių ir Šveicarija buvo laikoma nepataisomai blogo mentaliteto šalimi, kur vien kažkokie puslaukiniai gyvena.

Išties gi ne joks mentalitetas, o tiesiog paprasčiausia betvarkė būna.