Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Hamburgeris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Mėsainis)
Jump to navigation Jump to search
Kažkaip tai ne visai teisingas hamburgeris, tačiau visvien teisingesnis už tuos storus neapžiojamus kliedesius, kuriuos kepa išprotėję hipsteriai, nesusigaudantys realybėje.

Hamburgeris - svarbiausias šiuolaikinis maistas, o kaip sako kalbainiai - tai esąs mėsainis. Kiti gi sako trumpiau - tiesiog burgeris. Daugelį tai gali nustebinti, ale pagal savo kilmę - hamburgeris išties tėra patobulintas buterbrodas.

Klasikinis burgeris puikiai, šimtus metų žinomas ir lietuviams, nes yra ne kas kita, o tiesiog duonos riekė, ant kurios uždėtas kotletas. Štai ir viskas.

Gi tuo tarpu vėlesni burgerio variantai jau yra patobulinti - pirma atsirado ir antra duonos riekė ant viršaus, kad galima būtų prispausti ir laikyti rankoje suspaudus, kartu nesitepant ir nesiriebaluojant rankų į kotletą. Paskui atsirado pagerinimas - baltesnė ir minkštesnė bandelė, vieoje juodos duonos. Dar paskui - ir kažkiek priedų, kaip kad salotos lapas ir riekutė sūrio, paskui dar padažo kokio nors, kad nebūtų sausa. Štai taip galų gale ir atsirado toksai hamburgeris, kuris pažįstamas kiekvienam.

Vienus iš geriausių hamburgerių kepa McDonald's, bet gerus taip pat kepa ir Burger King.

Neteisingi visokių hipsterių daromi hamburgeriai

Dauguma visokių hipsterių, kurie irgi bando hamburgerius kepti, turi geroką smegenų trūkumą, tad nors ir labai besistengdami, parinkdami gerą mėsą, gerą sūrį ir taip toliau, gerų hamburgerių iškepti nesugeba. Ir netgi nesugeba suprasti to, kad nesugeba gerų iškepti. Ir netgi kai jiems kas pasako, tai visvien nesupranta.

Gi paprastas pirmas kriterijus geram hamburgeriui - jį turi būti įmanoma patogiai ir maloniai valgyti, paėmus rankomis. Tai reiškia, kad geras hamburgeris turi būti gana plonas, plokščias, nors gal ir didelis. Bandelė turi būti gan plona, kad įdaro būtų daugiau, nei bandelės. Labai geru tokių hamburgerių pavyzdžiu buvo senieji, didieji "Big Tasty" iš Macdonalds, bet paskui ši firma tuos hamburgerius sumažino ir štai liko tik eiliniai hamburgeriai. Bet vienok visvien, Macdonalds hamburgeriai visi yra valgomo storio, todėl ir patogūs, ir geri.

Kodėl gi atsiranda tie baisiai stori hamburgeriai, kuriuos kepa hipsteriai ir kurių net arklys nesugebėtų apžiot? Dėl paprastų dviejų priežasčių:

  • Nemokšiškumas. Reikia gerų gebėjimų, kad padarytum ploną, bet sultingą hamburgerį - turi būti ir gan plona bandelė, ir mėsos gan plonai, ir kitų gerumų. Bet kai kepėjai prasti, tai kai jie viską padaro, gaunasi kad bandelė maža, bet stora, mėsos gabalas irgi storas, dar visa kita irgi stora ir žodžiu, tada gaunasi hamburgeris, kuris į viršų yra aukštesnis, negu į plotį. Tokį hamburgerį galima valgyti tik su peiliu ir šakute. Ir jei matote, kad kaboke kas nors hamburgerį valgo su peiliu ir šakute - tai ne valgytojų negebėjimas, o tiesiog prasti kepėjai, nesugebantys hamburgerio padaryti gerai. Aišku, kepėjai tą puikiai žino, tai visvien bando suversti tą ant valgytojų.
  • Skūpumas. Pagrindinis parametras, nusakantis, kiek hamburgeryje yra produktų, yra hamburgerio skersmuo. Todėl šykštūs kepėjai padaro hamburgerius mažučius, kuo mažesnius. Tačiau tada klientai gi nepirks, nes matys, kad juos išdūrinėja. Tai tada, kad vaizdas nebūtų toksai blogas, hamburgerių kepėjai prideda kokių papuola dalykų, pagrindinai daržovių, kad hamburgeris pasidarytų labai storas, atseit labai daug viduje visko prikišta ir nepagailėta. Patiklius pirkėjus tai išduria, tik paskui neretai lieka alkanumo jausmas.

Taigi, čia pasikartosim: geras hamburgeris turi turėti įdaro daugiau, nei bandelių, tačiau visvien turi būti plonas, lengvai apžiojamas ir atsikandamas. Tai pirmas ir esminis požymis, kad hamburgeris yra geras, kad jo kepėjai yra geri ir kad jūsų kaip kliento, nebando apipisti lygioje vietoje.

Įdomūs faktai apie hamburgerius

  • Būtent iš to, kad kažkokie VLKK veikėjai apie kokius tai 1995 ar panašius metus sugalvojo pervadinti hamburgerius į mėsainius, ir kilo pavadinimas "kalbainiai". Bėgant metams, prigijo ir žodis "mėsainis", ir žodis "kalbainis". Tačiau žodis "hamburgeris" arba tiesiog "burgeris" visvien išliko.
  • Nors pats pavadinimas nusako vokišką kilmę, vis dėlto mėsainiai kilę iš JAV.