Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Legitimizuoti kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Nuot.png 
Padaryk gerą darbą, įkelk vieną kitą nuotrauką.

Kažkaip nepipediškai atrodo. Surask kokią nors per Google Images ar kažkur, ir įdėk dėl Pipedijos.


Legitimizuoti kliedesiai - specifinė kliedesių rūšis, pasiekusi valstybinį lygmenį, per kurį tie kliedesiai buvo patvirtinti kokiais nors įstatymais, referendumais ar kokiais nors dar valstybiniais sprendimais, per kuriuos įgavo teisinį statusą. Savo esme tai viena iš racionalizuotų kliedesių rūšis, nes yra pseudoracionalūs, menamai prasmingi - todėl ir įgaunantys įstatymišką galią.

Kai kliedesių legitimizavimas apima tik vienos organizacijos ribas (pvz., kai religiniai kliedesiai tampa pagrindu religinės bendruomenės valdymui), jie yra išskiriami, kaip institucionalizuoti kliedesiai. Tokiems kliedesiams būdingas veikimas tik tam tikros institucijos, organizacijos ribose, tačiau visuotinio masto jie nepasiekia. Kitaip tariant, legitimizuoti kliedesiai - tai bendresnė tų pačių institucionalizuotų kliedesių forma, kuri pirmiausiai ir atsiranda tik kažkurios įstaigos, organizacijos ar politinės grupės ribose, o tiktai paskui išplinta plačiau.

Legitimizuotų kliedesių egzistavimas akivaizdžiausiu būdu įrodo, kad šizofrenija prasimuša ir į valdžią, tokiu būdu apimdama ištisas valstybes. Trumpai tariant, Donald Ewen Cameron buvo visiškai teisus, sakydamas, kad visuomenė apkrečiama įvairiomis psichikos ligomis.

Paprastai legitimizuotą pavidalą gauna sistematizuoti kliedesiai, ypač kai jie turi kokią nors paramą iš suinteresuotų verso ar politinių grupių. Kaip pvz., vienu metu Lietuvoje prie legitimizuotų kliedesių lygio priartėjo teorijos apie psichotronus, kurie visur spinduliuoja kažkokiomis mobiliųjų tinklų antenomis, sukelia visokius balsus galvoje, vėžį ir kitus sutrikimus, todėl mobilieji telefonai turintys būti uždrausti.

Bene stambiausia ir ryškiausia, pasauliniais mastais legitimizuota kliedesių rūšis - tai taip vadinamos autorių teisės, pagal kurias žmonių mintys gali priklausyti kažkam ir tada jau niekas neturi teisės apie ką nors kalbėti, galvoti, dainuoti, vaizduoti ir panašiai, nes čia yra autorių teisės, suprantate gi.


Dar žr.