Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Keistuoliai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Keistuolis)
Jump to navigation Jump to search

Keistuoliai - tai čia jau kai kas nors ką nors nori taip kultūringai pavadinti durniumi, pyderu, dibilu ar psichu, o dažnai ir kaip nors kitaip. Nors aišku, reikia pasakyt, kad būna, kai teisybės dėlei taip ir kokį nors genijų ar didvyrį pavadina, visai pagiriamai. Taip kad dviprasmybė akivaizdi.

Tai žinoma, kad šitą žodį labai jau mėgsta visokie pseudointelektualai, kurie visus kitus vadina keistuoliais, marginalais, untermenšais ir dar visokiais žodžiais, kurių nei nesuprasi. Taip rafinuotai pavadintas, žmogus jau net nesupranta, kad buvo išplūstas, o taip ir entelektas nei jo, nei užvadintojo lieka nepaneigtas.

Dar beje, buvo toksai Keistuolių teatras, gal ir dabar jis yra, kur atseit vaikams, o išties tai gal ir suaugusiems dainas kažkokias dainuoja...


Keistuoliai kaip diagnozė

Savo aiku toksai Emil Kraepelin išskyrė tokią diagnozę - "feršroiben" kaip vadina. Kitaip tariant - visokius keistuolius, kurie gaunasi, kai vangioji šizofrenija pernelyg neprogresuoja, o tiesiog sustoja kažkokioje formoje ir pasilieka. Tai šitokiais atvejais ir gaunasi kaip ir ne visiški bepročiai, o keistuoliai, kuriems kažkodėl kažkas persikreipę galvoje.

Paprastai šiuo atveju pacientai įsijaučia kaip ir į kokią rolę, lyg būtų ne iki galo iš vaikystės išaugę. Neretai būna ir visai nemotyvuota, pernelyg rimta ar šiaip ne visai tinkama veido išraiška, kartu su tam tikru netipišku elgesio šabloniškumu. Judesiai dažniausiai nelabai grakštūs, neharmoningi.

Keistuoliai būna apsirengę nelabai rišliai - sau netinkamais drabužiais, dažnai rėksmingais, per mažais ar per dideliais, atsitiktiniais, menamai ir demonstratyviai stilingais, primenančiais užpraeitą amžių.

Kalbėsena pas tokius žmones dažniausiai gana neįprasta, daug keistų, įprastoje kalboje nevartojamų žodžių, kalbos puošnumo, epitetų ir pan..


Pipedijai žinomi keistuoliai

Mes čia žinome ne vieną keistuolį, dar ir politikų visokių yra, kuriems kvankšt, bet ir šiaip visokių miesto simbolių, kurie vis akyse rodosi. Tai ir yra keistuoliai:

Dar visokie neformalai irgi būna atitinkantys tokį kriterijų, tik kadangi tai jauname amžiuje, tai aiškiai jau ne keistuoliai, o kokie nors šizofrenija gal sergantys, nes normalūs žmonės tokioms grupuotėms juk negali priklausyti, nu gi patys pagalvokit: