Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Juodasis kvadratas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pats pirmas Kazimiro Malevičiaus Juodasis kvadratas, kuris gerokai pagedęs nuo laiko, nes jį ilgai sovietai laikė nieko vertu daiktu ir visiškai nesaugojo.

Juodasis kvadratas - toksai paveikslas, kurį nutapė toksai Kazimiras Malevičius, šitaip kažkaip protestuodamas ir konceptualizuodamas visą meną į tai, kad išvis čia neaišku kas tas menas ir šekit jums kubizmą, abstrakcionizmą ir dar ten kažką taip, kad jau maža nebūtų. Tai šitai galų gale pasivadino suprematizmu, nes tipo aukščiau visko.

Tai po Kazimiro Malevičiaus juodojo kvadrato viskas gavosi taip, kad jau paprasčiau daugiau nesigavo, ir niekas jo jau nepralenkė. Štai toksai vat menas.

Tiesa, paveikslas buvo nutapytas 1915, paskui buvo I Pasaulinis karas, tada buvo Spalio revoliucija, niekas į tą paveikslą dėmesio nekreipė, jis gulėjo ir voliojosi neprižiūrimas, tai tapo geru pavyzdžiu, kaip valdžia suvandalina kūrinius. Dabar nepaisant visokių restauracijų, matosi ir purvo sluoksniai, ir pagedę dažai, ir tų dažų suskilinėjimai, kurių pradžioje nebuvo.

Nedaugelis žino, bet "Juodasis kvadratas" yra triptiko dalis, o kitos dvi dalys - tai Juodasis apskritimas ir Juodasis kryžius. Tik šitos dvi dalys mažiau garsios, nes jas sudėtingiau nutapyt buvo, tai ne taip visus paveikė.

O kad būtų ne per mažai kvadratų, tai paskui nutapė dar ir Raudonąjį kvadratą ir Baltąjį kvadratą.

Paskui dar Kazimiras Malevičius nutapė dar tris Juoduosius kvadratus kitoms parodoms. Tai dabar išvis yra keturi juodieji kvadratai ir visi jie yra kaip ir originalūs, nes skirtingi, nors ir vienodi.