Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kazimiras Malevičius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Kazimiras Malevičius, nusitapęs pats save, 1933 metais.

Kazimiras Malevičius - toksai buvo dailininkas, kuris nutapė garsųjį paveikslą - Juodąjį Kvadratą, nuo kurio visiems susisuko galvos ir visi nusprendė, kad čia jau yra galas ir prasčiau dailėje jau nebebus, nes tikrai maža nepasirodė. Tai išties gal jau prasčiau ir nebebuvo, užtat Kazimiras Malevičius ir pagarsėjo tuo.

Nors daugelis įsivaizduoja, kad Kazimiras Malevičius tapė tiktai tuos visokius kvadratus ir kitas panašias figūras, išties buvo ne taip, nes tapė jisai daug ir tapyti mokėjo labai gerai. Netgi dar daugiau - carinėje Rusijoje jisai buvo laikomas galimai pačiu žymiausiu iš visų modernizmo atstovų, anksčiau pagarsėjęs savo impresionistine kūryba ir labai ryškiais gebėjimais perteikti realistiniuose kūriniuose ir jausmą, ir šviesų žaismą.

Tik štai kartą tam Kazimirui Malevičiui kažkas aptemo galvoje ir jo kūryba ėmė temti, temo temo, ir galų gale gavosi Juodasis Kvadratas. Kai kurie paskui spėliojo, kad išties tai jam tenai kažkoks smegenų uždegimas prasidėjo, kurį dailininkas šitaip ir išreiškė, nutapydamas tokią beprasmybę. Kiti gi sakė, kad čia kažkokia depresija ir jinai čia atvaizduota.

Mes gi pernelyg daug nežinome, tai nesigilinsime, tik vat pastebėsime, kad iš viso juodieji kvadratai buvo netgi 4, o dar buvo raudonasis kvadratas, baltasis kvadratas, juodasis apskritimas ir juodasis kryžius.