Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Portalai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Interneto portalai)
Jump to navigation Jump to search

Portalas nuosavas buvo mada kiekvienam uabui, kai ėmė visur internetai plist, tai visi ir sakydavo maždaug "čia mes jums 200 litų sumokėsim, tai padarykit mums portalą, kad būtų kaip Delfi, na gal truputį mažesnį aišku...".

Tai aišku, kaip bebūtų keista, atsirasdavo ir mokinukų, kurie už 200 litų padarydavo kokį "portalą" kur nors, tai paskui tokie uabai nenorėdavo pinigų mokėt, nes sakydavo "o kodėl straipsnių nėra ir kodėl komentarų rašyt neduoda?"

Tai galų gale visokie internetų dezaineriai įsisavino taisyklę: sakyt, kad firmai padarys portalą, du kartus mažesnį už Delfi, bet už 150 tūkstančių ir be straipsnių, o jei nori - gali už 20 tūkstančių padaryt maždaug kaip dvidešimtadalis Delfi, irgi be straipsnių. Tai firmos aišku susiparindavo ir sakydavo: "na gerai, padarykit mums kad būtų iš dviejų puslapių toks daiktas, už 2000 litų, o tekstus jau mes patys pasirašysim..."

Tai šitaip ir prapuolė portalų mada. Galų gale dasiprotėjo visokie dibilai, kad padorus daiktas ir pinigus kainuoja, o reklaminių straipsnių už dyką nieks rašyt nesiruošia, nes padorus straipsnis ir pinigus kainuoja padorius. Taip kad portalas visų pirma - tai naujienos visokios, bet kartu ir krūvos visokių kitokių paslaugų.

Tai aišku, paskui parėjo kita mada, kai visokie aptikdavo, kad Gūglas jų neranda ir imdavo prašyt reitingus pakelt, tai taip kita parėjo mada - SEO vadinasi, bet ten jau šarlatanai išvis dažniausiai.


Pipedijos žinomi portalai ant Lietuvos

Tai Pipedija dabar žino tik kelis portalus tikrus ant visos Lietuvos, o visi kiti tai jau specializuoti pusportaliai kažkokie arba išvis socialiniai tinklai ir panašūs briedai. Tai vat kas čia panašu į portalus, tai ir pavardinsim:

  • Delfi - šitas pirmas tikras ir didelis
  • Alfa - čia bando vis su Delfi konkuruot
  • Balsas - šitas bando su visais konkuruot
  • Lrytas - čia jau išvis atskira istorija

O dar galim prisimint, kad patsai pirmas portalas ant Lietuvos tai buvo anoksai Laikas.lt, katrą kažkokie mėgėjai nusipirko domeną ir bandė kažką sukt, ir su naujienom, ir su direktorijom, ir su kitais navarotais, bet kai pinigų nebuvo, tai ir paliko nudust, tai dabar savaime kažkaip gyvuoja šitas daiktas, kažkokiu būdu patys lankytojai kažkaip administruojasi viską, taip kad kažkokia neaiški visai ten situacija. Tai paskui labai greitai pasirodė visa krūva kitų bandymų - Centras, Hot.lt ir dar keli, sėkmingiau ir greičiau nudusę. Na ir aišku, On.lt, katras gal ir ne visai portalas, bet savo laiku reiškė veik tą patį, ką ir visas internetas Lietuvoje, tai koks buvo anas prieš kelioliką metų, tai nelabai ir pasikeitė ligšiolei, nors informacija ir atnaujinama.