Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Gyvulys

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 553px-Cap2.jpg  Siekiant, kad straipsnis atrodytų rimtesnis ir moksliškesnis, jame pridėta daug ilgų tarptautinių žodžių
Jei manote, kad protingų tarptautinių žodžių čia per mažai, spauskite redaguoti ir įrašykite dar kelis savo nuožiūra. Geriausiai tinka lotyniški ir graikiški.

Gyvulys - standartinis vyro sinonimas, reiškiantis neprajodinėtą ir laukinę asmenybę. Kai gyvulys prajodinėjamas jis patampa kuinu.

Gyvulys - gyvas tetrapodinis žemės ūkio subjektas, priklausantis gyvūnų karalystei, duodantis maistinės ar kitokios gyvybiškai ar psichologiškai svarbios naudos žmogui.

Būstas

Gyvuliai dažniausiai gyvena atviruose ir/ar uždaruose kompartmentuose, ir tik išsivysčiusio liberalumo visuomenėse jie gyvena be kompartmentų - laisvėje (pvz. Indijoje). Atvirieji kompartmentai - tai aptvertosios ganyklos. Juose gyvena kanopiniai - buivolai, karvės arba ožkos. Uždarieji kompartmentai - tvartai. Tvartų ir ganyklų kompleksai yra fermos. Fermose visada būna vieno aukšto pastatai. Taip yra dėl to, kad gyvuliai nemėgsta šlaitų ir bijo aukščio. Pavyzdžiui, karves psicholigiškai neigiamai veikia >10° šlaitas.

Lietuvių tautosaka mini, kad kadaise lietuvių šeimos savo namuose gyvendavo kartu su gyvuliais, tačiau dėl kažkokių priežasčių, nuo jų atsiskyrė. Iš tų laikų yra kilę ir pasakojimai, kad kartais naktimis po didesnių švenčių žmonės galintys su gyvuliais susikalbėti ta pačia kalba.

Gyvulių rūšys

Gyvuliai būna įvairūs ir nemenkai besiskiriantys:

... ir įvairūs kiti, ko sąrašą prašom papildyti.

Psichologija

Gyvuliai turi atmintį, jausmus, ir silpnai išvystytą kalbą beigi entelektą. Vieni su kitais gyvuliai sutaria gerai, tačiau su žmonėmis ne visada gerai. Yra atliekami moksliniai tyrimai komunikacijos ir bendradarbiavimo tarp žmogaus ir gyvulio srityje. Pasak mokslininkų, gyvuliai įsimena savo melžėjas, ir joms tampa ištikimi, o naujų melžėjų baidosi, jomis nepasitiki.

Kartais, apsėsti kokių nors psichologinių neurozių, gyvuliai ima elgtis neadekvačiai. Viena tokia neadekvataus elgesio istorija buvo nuosekliai ištirta populiariame veikale "Gyvulių ūkis", kur buvo parodyti įvairūs panašumai tarp gyvulių ir žmogaus.


Gyvulių nauda žmogui

Gyvuliai yra žmonių maistas. Iš gyvulių gaminami įvairūs mėsos gaminiai. Bet kuri gyvulio dalis chemijos pramonės revoliucijos pasiekimų dėka yra konvertuojama į mėsą.

Gyvuliai gamina žmogui maistą. Ožkos ir karvės turi čiulptukus pilvo srityje, kuriais maitina savo jauniklius. Žmonės prisitaikė patys iš šių čiulptukų išgauti pieną.

Gyvuliai - žmogaus draugas. Kartais, ypatingai pastaraisiai dešimtečiais, žmonijai išgyvenant kultūrines krizes, žmonės nesuranda artimo sau draugo tarp kitų žmonių, dėl ko draugu gali patapti gyvulys, taigi patenkinti įvairias žmogaus užgaidas.


Šaltiniai

Anthrozoos: A Multidisciplinary Journal of The Interactions of People & Animals, Volume 22, Number 1, March 2009 , pp. 59-69(11)