Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Feministės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Feministė)
Jump to navigation Jump to search
Ryškus feministės atvejis

Feministės arba sufražistės - tai pagrindinė varančioji feminizmo jėga. Pradėjo rastis XIXa. gale, rengdamos demonstracijas, susidėjo su anarchistais, dalyvavo visokiose revoliucijose, daugelis jų tapo ir komunistėmis. Dažnai liaudy manoma, kad feministės - tai tas pats velnias, kas ir lesbietės, o betgi tačiau yra ir skirtumų, nes skirtingia nuo lesbiečių, feministės yra giliai ideologizuotos, be to, tarp šiųjų yra ir normalios orientacijos moterų, o ir netgi nemoterų kartais. Bent jau taip teigia pačios feministės.

Gal būt žinomiausia feministe tapo anokia Valerie Solanas, sukūrusi moterų organizaciją, reikalavusią privalomai kastruoti visus vyrus, o nesutinkančius kastruotis savanoriškai - naikinti. Bet čia turim paprieštarauti sau, nes visgi žymesnė matyt feministė buvo Emma Goldman, kuri buvo dar ir lietuvė, o be to - teigiama, gera, už laisvę ir taip toliau.

O dar labai svarbu prisiminti, kad pirma tikra ir garsiausia pasaulio feministė buvo Emma Goldman, kuri buvo iš Lietuvos ir mes užtatai turim kuo didžiuotis, nes reikia tęsti tradicijas ir jas vystyti, auginti feminizmą ir jį platinti, nes tai mūsų ateitis!


Pipedijai žinomos feministės

Štai garsiausios pasaulinės feministės, kurias žino Pipedija ir siūlo jums taip pat susipažinti:


Dar žr.

Panašios grupuotės ir kiti atvejai: