Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Efedrinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Efedrinas - toksai natūralus alkaloidas, fenilaminas, savo sandara gerokai primenantis kokį nors metamfetaminą ar šiaip visokius amfetaminus įvairiarūšius. Randamas tokiame augale, vadinamame efedra. Senais laikais, kai nebuvo narkomanijos, efedrinas buvo vienas iš lengviausiai gaunamų narkotikų, o efedrinščikai buvo labai jau įprastas reiškinys.

Visgi populiaresnis būdavo efedronas ir vyntas, katras buvo iš esmės efedrono ir metamfetamino mišinys, pagamintas iš efedrino. Tai šitą varydavo visokie ten kaliniai, o ir šiaip visokie. Tai paskui kraupindavo žmones gatvėse.

O dar natūraliai efedra laisvai auga visokioje ten Vidurinėje Azijoje, o ir šiaip kur nors Sibiro kalnuose pasitaiko, taip kad ne veltui efedrinas buvo vienu iš populiariausių sovietinių narkotikų dar tais laikais, kai nebuvo narkomanijos. Vartojama efedra būdavo dažniausiai paprastai labai - tiesiog arbatą iš jos išverdant ir geriant.

Vienok šiais laikais efedrinas yra jau primirštas, mat gydomieji jo efektai yra silpni ir abejotini, gi tuo tarpu narkotiniai efektai irgi ne kažin kokie labai jau įspūdį keliantys - nei jis ligoniams tinka, nei narkomanai jį labai mėgsta.