Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Didžiosios alaus daryklos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Didieji alaus gamintojai arba didžiosios alaus daryklos - tai čia tieji, katrie alų tokiais kiekiais gamina, kad visą pasaulį juo užverčia.

Tai aišku, kiekvienas iš tų didžiųjų alaus gamintojų jaučia tiesiog kažkokį pasitenkinimą, pezėdamas reklamose ir užsakomuosiuose straipsniuose apie visokias alaus gamybos tradicijas, paveldėtas iš žilos senovės ir taip toliau, susiburia į aludarių gildijas, o išties gi jų alus - tai tiesiog gamyklinis alus, su senove ir tradiciniais aludarystės būdais kaip ir nelabai net bendro ko nors beturintis.

Tai aišku, galima gal kalbėti apie visokius Faxe, Carlsberg, Bud, Millers, Fosters ir panašiai, bet tai gal įdomiau visgi lietuviškais didžiaisiais alaus gamintojais pasidomėt, kadgi būtų su kuo palyginti:

Tai čia aišku, žinom, kad Vilniaus Tauras su Kalnapiliu apsijungę, o Švyturys - su Utenos alum, betgi skirstymas, kaip sakant, tradicinis, tai taip ir pateikiam!

Tai aišku, dar yra ir tokia Lietuvos aludarių gildija, į kurią maždaug šitie patys didieji alaus gamintojai įeina. Tai šioji turi alaus garbės kodeksą, pagal katrą alus gali būti iki 9,5 laipsnio stiprumo, tai čia jau irgi klausimas, ar tai išvis alumi galima pavadint tokį daiktą, tai kaip sakant, išsyk sako apie tai, kas per gildija čia tokia.

Tai dar yra be šitų didžkių ir mažosios alaus daryklos, kaip kad Biržų alus ar Kauno alus, Rinkuškių alus ir panašiai, bet tai jau visokie tokie, smulkmė... Bet visgi gal ir neabejotinai tikresnį alų gamina, nepasterizuotą ir gyvą...