Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Corel Linux

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Štai taip atrodė Corel Linux desktopas, toksai gražus, patogus, kompaktiškas ir taip toliau, tik gaila, kad jo dabar nėra...

Corel Linux - kadaise staigiai išpopuliarėjusi, bet neilgai gyvenusi ir užsidariusi Linux distribucija, kurią paleido Corel kompanija. Kodėl toji sugalvojo kažkokiu Linux užsiimti - daug galima spėlioti, bet bene labiausiai įtikinama versija - kad pabandė tapti konkurente Microsoft kompanijai, tam kad pastaroji pafinansuotų ir duotų kokių tai specialių nuolaidų mainais į kokią nors draugystę.

Corel Linux buvo išleistas 1999 rudenį, pagrindu jam buvo paimtas kažkoks Debian variantas, tačiau gerokai perdirbtas. Vietoje desktopo buvo paimtas tuometinis, dar pirmas KDE, kuris buvo greitas ir visai funkcionalus, tačiau buvo įvesta papildymų - t.y., pirmiausiai tai kažkoksai tai perdirbtas failų brauzeris, padarytas taip, kad būtų panašesnis į paprastą Windows 9x aplinką, o taip pat įvestas savaiminis, nuo pat instaliacijos veikiantis gerai sukonfigūruotas SMB tinklų palaikymas, kas reiškė, kad šitas Linux pagaliau tiko ne tik namudiniam vartojimui, bet ir kokiose nors firmose, kur yra kompiuterių tinklas su failų šarinimu.

Dar viena gera savybė buvo tai, kad šitas Linux stebėtinai maloniai ir gražiai instaliuodavosi, taip kad buvo viena iš pirmų realiai vartotojui draugiškų Linux distribucijų. Corel skelbė, kad taps konkurentais Windows ir visus nukonkuruos.

Vienok jau 2001 metais Corel patyliukais visą savo Linux pardavė kokiai tai Xandros kompanijai ir tą Linux uždarė. Ir lyg tyčia, kaip tyčia, tuo metu paskelbė apie kažkokį strateginį bendradarbiavimą su Microsoft, kuriam gavo išskirtines teises kažkokių softų kūrimui, ir dar kokį tai finansavimą ir dar kažką ten.

Tai taip paskui gandai sklandė, kad Microsoft taip tiesiog išsipirko nuo to vienintelio konkurento, kuris galėjo Linux paversti realiu ofisiniu desktopu, nes Corel tuo metu jau leido tokį savo WordPerfect Office. Pastarasis didelės konkurencijos Microsoft nesudarė, tačiau kartu tai buvo vienintelis ofiso programų paketas, kuris buvo realiai pilnavertis, normaliam darbui tinkamas. Beje, ir dabar, praėjus 20 metų, ta situacija nelabai tepasikeitė, nes kiti ofiso paketų gamintojai normalių ofiso paketų nesukuria.

Kažkoks ankstesnis pataisytas straipsnelis apie Corel Linux

Corel Linux - tai toksai negyvas Linux, kuris buvo skirtas dirbti su Coreliu ir Photoshop, gal net ir su dar kuo, veliau nukeliavo į kiniečių fabrikus, kur dar labiau numirė visokiais kitais pavadinimais. Jeigu, kam atrodo, kad mirtis yra vienetinis gyvenimo reiškinys, tai ištiesų tas reiškinys yra daugiasluoksnis. Vienok taip išties nebuvo, nes nebuvo čia jokio korelio ir fotošopo jame.