Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Centurionio grupuotė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Centurionio grupuotė veikė Vilniuje dar maždaug nuo 1987, tačiau kažkaip apsijungė su Vilniaus Brigada dar tais laikais, kai teisėsauga vis dar buvo ganėtinai bejėgė, o spauda žinojo palyginti mažai, tad ir duomenų apie ją turime nedaug, galimai ir ne visai tikslių.

Pagrindinės veiklos sritys buvo prichvatizacija su išankstiniais aukcionais, kur turto pirkėjai sumokėdavo gaujai, o jau paskui, pagal susitartą kainą pirkdavo turtą pseudoaukcionuose iš valstybės, totali taksistų kontrolė ir apmokestinimas, gauja kontroliavo visus Gariūnus, privačių autobusų veiklą, užsiėmė reketu.

Spėjamai gauja apsijungė su Vilniaus Brigada apie 1992-1994, didele dalimi - Boriso Dekanidzės nuopelnais: pastarasis jau buvo išplaukęs į tarptautinius vandenus, turėjo ryšių su stambiausiomis JAV mafijomis.

Centurionio gauja buvo viena iš aktyviausių, stumiant iš Lietuvos garsiąją čečėnų mafiją, kuri bandė perimti Gariūnų kontrolę. Kalbama, kad vien apie 1993 Vilniuje buvo nužudyta apie 100 žmonių - daugiausiai tų pačių čečėnų bei jų kontroliuojamų prekeivių iš Azerbaidžano.