Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bolidas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Šiais laikais bene žinomiausias bolidas - tai Čeliabinsko meteoras, kuris nukrito Sibire kažkada tai 2013 metų vasario 15 dieną ir buvo nufilmuotas daugybėje mašinų esančiais video registratoriais.

Bolidas - toksai meteoras, kuris yra toksai didelis, šviesus ir ilgai skrendantis, kad sugeba apšviesti ir aplinką, o matosi pakankamai ilgai (bent kelias sekundes), kad visi jį pastebėtų. Retas atmosferos reiškinys, nes tik labai nedaugelis meteorų sugeba taip ryškiai šviesti.

Kai kuriais atvejais po bolido būna atrandamas ir koks nors meteoritas, bet tik tuo atveju, jei jis nesudegė visas ore ir nesprogo, bet tai būna retai. Kartais ypatingai ryškūs bolidai būna pavadinami superbolidais, tačiau tai abejotinas terminas, nes išties tiktai labai jau ryškūs, neeiliniai meteorai būna vadinami bolidais.

Pora žinomiausių visų laikų bolidų - Tunguskos meteoritas ir Čeliabinsko meteoritas.


Kitokie bolidai ir durni žurnalizdai

Perkeltine prasme - bolidas yra kažkas ryškaus ir įspūdingo, kas visiems staigiai padaro įspūdį, bet kartu to greitai nelieka, nes sudega ar susprogsta tiesiog akyse.

Lietuvoje šitas žodis labiausiai žinomas dėl to, kad visiškai durni žurnalizdai beigi filadelfijai sugalvojo bolidais vadinti įvairias mašinas, ypač tas, kurios važinėja Formulė-1 lenktynėse. Kodėl jie sugalvojo mašinas vadinti ne mašinomis, o sudegančiais ir susprogstančiais daiktais - niekas nežino. Gal kokiems nors žurnalizdams pasirodė, kad jie šitaip sako kokį nors gražų epitetą.


Dar žr.