Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bobų vasara

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bobų vasara - toksai šiltas rudens periodas, įvykstantis po šalnų, t.y., po to, kai oras būna atšalęs iki aiškaus minuso. Būdinga, kad dienos metu temperatūra pakyla iki maždaug 18-20 laipsnių ar netgi daugiau - t.y., tiek, kad galima vaikščioti jei ir ne visai su trumpomis rankovėmis, tai visvien be jokių ten striukių ar kitų šiltų rūbų.

Kadangi prieš bobų vasarą oras būna atšalęs iki aiškaus minuso, tai dingsta visokie bjaurūs vabzdžiai, kaipo uodai, musės, vapsvos ir kiti panašūs padarai. O kadangi vėl būna atšilimas, tai oras pasidaro labai geras ir malonus. Taigi, labai komfortiška būna ir smagu.

Dažniausiai bobų vasara būna maždaug rugsėjo mėnesio pabaigoje ar spalio mėnesio pradžioje, nors viskas priklauso nuo metų. Išimtiniais atvejais, jei minusinės temperatūros parėjo labai anksti, bobų vasara gali būti ir pirmoje rugsėjo pusėje. O jei vasara tęsėsi ilgai, buvo karšta ir ruoduo ilgai buvo šiltas - bobų vasara gali ateiti netgi ir lapkričio pradžioje.

Labai geru atveju bobų vasara gali užsitęsti apie 2-3 savaites ar netgi dar ilgiau. Visgi dažniau tas periodas būna kiek trumpesnis - 1-2 savaičių trukmės, o kartais ir išvis vos kelios dienos. Kartais būna ir taip, kada tais pačiais metais neilga bobų vasara pasikartoja du ar netgi tris kartus, bet tai jau visai retas dalykas.

Dar žr.