Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vabzdžiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vabzdžiai (sin. vabalai) - Tokie smulkūs, daug kojų turintys gyviai. Skirstomi į du infraantpoklasius: mielus ir nemielus. Dauguma vabzdžių yra šlykštūs ir bjaurūs, bet drugeliai yra gražūs. Taip pat graži yra ir boružėlė. Mieli vabzdžiai dažniausiai vadinami "padarėliais", o nemieli "bjaurybėm". Bendriniu būdu vabzdžiai vadinami dar kaip vabaliukai.

Mieli vabaliukai (padarėliai)

Kai kurie mieli vabzdžiai. Iš kairės į dešinę: maldininkas, Dievo karvutė, skruzdėlytė, laumžirgis, žiogas
Gražus drugelis.

Vienas iš dažniausių mielų vabaliukų yra boružėlė, dar vadinama Dievo karvyte. Ją, skirtingai nei kitus vabalus, labai smagu paimti į ranką ir net leisti jai ropinėti ja. Turguose galima prisipirkti visokių lipdukų su boružėlėm, kurie klijuojami ant šaldytuvo. Dar sakoma, jog užmušus boružėlę ateis nelaimė. Vienintelis šlykštus dalykas, tai kai ji, ropinėdama ant rankos, prišika.

Labai daug pasakų ir istorijų yra prikurta apie skruzdėlytes ir bitutes. Nors, šių padarėlių negalima paimti į ranką, bet visiems žinoma, kad jie sunkiai dirba. O bitutės dar neša ir medų.


Kitas mielas padarėlis yra drugelis. Mielas dėl to, kad ryškus ir spalvotas. Tačiau sklinda gandai, jog jie nėra visada gražūs... Pradžioje būna šlykščiais kirminais, kurie paskui transformuojasi į gražų drugelį. Bet kita vertus, iš to galima išvesti daug visokių alegorijų ir dvasingų istorijų, kitaip tariant nusišnekėjimų, pvz

…supratau, kad vikšras miršta, kai suformuoja savo drugelio lėliukę. Augalas sunyksta, kai subrandina sėklas. Kiekvienas, kuris keičiasi, pažįsta liūdesį ir nerimą (Antoine de Saint-Exupéry) - Visiška nesąmonė, nes kiekvienas vaikas žino, jog vikšras nemiršta virsdamas į kokoną.

Nors, drugeliai priskiriami ir prie mielų sutvėrimų, bet yra žinoma, kad kai kurie drugeliai yra parazitai! Graužia kopūstus. Yra ir tokie negražūs drugeliai kandys, kurios graužia drabužius. Neseniai internetuose pradėjo sklisti kalbos apie dar vieną blogą drugelį - kaštoninę keršakandę, kuri esą graužia Lietuvos kaštonus ir taip baisiai, jog grąsina net visus juos išnaikinti! Tad kai kurie drugeliai keliauja į šlykštynių kategoriją.

Šlykštynės ir bjaurybės

Šlykštūs vabalai pisasi.

Tai visi kiti, neišvardinti, vabzdžiai. Garsiausi jų yra uodai, musės, širšės, tarakonai ir vorai. Negana to, kad jie yra savaime šlykštūs ir baisūs, tai dažnai dar platina visokias ligas. Geriausia, tik pamačius kokią nors šlykštynę, vožti gerai su tapke. Tik vorų negalima mušti, nes voro užmušimas atneša nelaimę[1]. Tikrai[2].

Šaltiniai