Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bayonetta

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Mario moneta.png  Bayonetta yra žaidimas, įvertintas Pipedijos recenzijos.
Mes garantuojame kokybišką ir aiškų įvertinimą be jokių naxui ir makaronų kabinimų!
Čia aprašomas kompiuterinis žaidimas
Bayonetta
Bajoneta pagr.png
Gamintojas:
PlatinumGames
Leidėjas:
Nintendo (Wii U, Nintendo Switch), Sega (visi kiti leidimai)
Platforma:
Windows, PS3, PS4,

Xbox 360, Xbox One,

Nintendo Switch, Wii U
Išleidimo data:
2009 spalio 20 d.
Žanras:
Veiksmo
Kalba:
Anglų, japonų
Žaidėjai:
Vienas žaidėjas
Tinklalapis:
Steam, PlayStation Store

Bayonetta (liet. Bajoneta arba Bejoneta, bukvaliai būtų Durtuvė, o gal net Durtuvėlė) – 2009-tais metais išleistas veiksmo žaidimas ir pirmoji Bajonetos žaidimų serijos dalis. Panašiai, kaip koks Devil May Cry, yra žanro Hack and Slash (liet. pagal Google vertėją „nulaužti ir nulaužti“), kuriame žaidėjas, įėjęs į tam tikrą areną privalo sumušti visus priešus, dažniausiai šaltu ginklu, nors gali ir pašaudyti. Patsai žaidimas apie raganą Bajonetą, katra bando prisiminti savo praeitį, o jai padeda antriniai personažai. Išvaryta į Vigrido miestą-valstybę, ji ieško užuominų, nors jai ir bando patrukdyti visokie angelai bei kita ragana, vardu Žana.

Labai žaidimas žinomas ne tik dėl savo geimplėjaus, bet ir pačios tos Bajonetos, kuri nemažai kartų gundančiai pozuoja ir begėdiškai, nekrikščioniškai rodo savo kūną, jau nekalbant apie jos mokėjimą kovoti ir išlikti ramia net pavojingiausiose situacijose. Todėl dažnai skaitoma viena kiečiausių žaidimų panų, kartu su Lara Kroft, Metroido heroinę Semus ir kitomis panašiomis.

Kaip žaidžiasi?

Skrinšotas, rodantis vieną Bajonetos kombinacijų

Geimo eiga skirstosi į dvi dalis: platformeris ir kovos arenos. Platformeriuose daugelį laiko Bajoneta bėgios vienon pusėn, kartais šokdama per platformas, ar spręsdama galvosukius. O kovos arenose, akivaizdžiai, kovoja. Iš principo, Bajoneta moka daužyt, spardyt ir šaudyt, tačiau gali dar ir kombinuoti savo atakas. Jei priešas jau tuojaus ją atakuos, ji turi apie pusę sekundės sureaguoti ir išvengti atakos, o, laiku sureagavus, patsai ir laikas sustoja keliom sekundėm, kuo mūsų ragana gali pasinaudoti ir kaip reikiant iškaršioti kitiem subines. Taip pat, žaidėjas kartais gali užeiti pro vartus į pragarą, kur galima apsipirkti pas kritusį angelą Rodeną.

Pipedijos recenzija

Bajoneta Vigride. Bet, ale koksai gražus miestas

Mūsų vertinimas:

  • Grafika - 23/25 – nežiūrint į tai, kad šis geimas buvo išleistas tolimais 2009-tais, jame vis dar yra daug į ką galimą pažiūrėti. Apart nuo Bajonetos, yra ir gražusis miestas Vigridas, ir labai neblogi angelų dizainai.
  • Muzika - 23/25 – labai faina, pilna energingo džiazo, kuris groja kovos arenose ir neužknisa. O visa kita skamba neblogai, tik mažiau įsimina.
  • Žaidimas - 23/25 – žaidimas lošiasi labai gerai. Malonus jausmas naikinti angelus, kiek šiaip mušant ar spardant juos, tiek randant visokias smūgių kombinacijas. Užknisa tik iš niekur nieko atsirandantys quick time event'ai.
  • Katscenos - 17/25 – animuotos katscenos neblogos, pilnos veiksmo bei humoro, tačiau, dėl kažkokios nežinomos priežasties, daugelis kitų katscenų žaidime yra tiesiog skaidrių demonstracijos, kurios visiškai ne į temą ir į kurias jau ne taip įdomu žiūrėt.

Galutinis vertinimas: 86/100