Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


BAT

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

BAT - tokia kraštutinai primityvi programavimo kalba, esanti DOS sistemose, o taip pat ir įvairiose Windows versijose, nes šios palaiko DOS ir BAT galimybes. Programos, parašytos šia kalba, turi failo išplėtimą ".BAT".

Savo esme šita kalba nusižiūrėta nuo UNIX sistemose esančių Shell programavimo galimybių, tačiau labai supaprastinta ir suprimityvinta.

Faktiškai BAT kalba balansuoja ant pačios galimybės vadintis ar nesivadinti programavimo kalba, nes realiai visgi nelabai gali apdirbtinėti teksto ar aritmetikos nuosavomis priemonėmis, todėl nelabai gali tenkinti ir Tiuringo mašinos kriterijų. Gi kitą vertus, BAT kalba daugumą tų galimybių visgi leidžia panaudoti, jei įsijungia kai kurie kraštutinai iškrypę ir nenormalūs hakeriškos fantazijos būdai. O ko neleidžia - tą galima panaudoti išorinėmis komandomis. O blogiausiu atveju galima padaryti dar vieną labai klastingą hakerišką haką - t.y., įrašyti COM tipo programą į echo komandos eilutę ir tada jau išgeneruoti COM tipo vykdomąjį failą, kurį ir iškviesti.

Na, žodžiu, jūs supratote, kad ta kalba nėra normali.

O bendrai tai šita kalba yra baisiai primityvi, daugiau dalykų neturinti, negu kad turinti.

Ką turi - tai visgi kažkokius nelabai vykusius IF tipo sąlyginius sakinius, neišvengiamą GOTO naudojimą (tai vienintelė tokia kalba, kurioje GOTO neįmanoma išvengti), bei natūralų išorinių komandų naudojimą. Kaip išorinės komandos, vykdomos visos programos, kurios tiktai yra aptinkamos vykdomųjų programų kataloguose, o šie nustatomi pagal iš anksto apibrėžtą PATH kintamąjį.

Kaip atrodo Hello World? Ogi paprastai:

@echo Hello World!

Kad ir kokia neįtikėtinai primityvi, BAT kalba visgi turi vieną privalumą: ji yra palaikoma visiškai visų Windows ir DOS sistemų, nesvarbu, kokios jos senos ar naujos. Tiesa, kai kurios sistemos gali nepalaikyti kai kurių labai gudrių hakų, bet tikimės, kad jūs tų gudrių hakų ir nenaudosite, nes nereikia.