Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kliedesiniai misidentifikaciniai sindromai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Atpažinimo simptomas)
Jump to navigation Jump to search

Kliedesinis misidentifikacinis sindromas - čia kai pacientas kažką neteisingai atpažįsta ar kai neatpažįsta ar išvis kai kas nors ten darosi visaip ne taip, kaip turi būti. Žodžiu, kažkas ten su tais žmonėmis yra ne taip, kaip turi būti, nes jie ne tie, arba tie, bet ne tokie arba jų daugiau ar mažiau, ar dar kaip nors.

Pagrindiniai psichopatologiniai sindromai yra Capgraso sindromas ir Fregoli sindromas, o dar kiti du yra visgi ribiniai ir pasitaiko tiek pat ir normaliems žmonėms labai dažnai, kas įrodo, jog psichiškai sveikų nėra, o psichinis ligonis yra kiekvienas, kas tik išvis turi psichiką. Kita vertus, ir tie kiti sindromai nieko gero nežada, jei ima persimaišyti su visokiais kliedesiais ir aktyvia paciento veikla, kokia būna pvz., oneirodo ar deliriumo atveju.

Misidentifikaciniai sindromai yra vat tokie:

  • Fregoli sindromas - čia kai pacientas atpažįsta žmogų, kuris visai kitas žmogus. Pvz., kad sanitaras - tai agentas. Arba kad tai vis tas pats driežažmogis.
  • Capgraso sindromas - čia kai pacientas atpažįsta, jog anksčiau pažįstami žmonės yra pakeisti į kokius nors robotukus nepažįstamus. Buvo vat kaimynas, o dabar - tenai agentas koks nors, ar driežažmogis, žmogumi apsimetantis. Arba žmona vat kokia nors irgi jau ne ta, o tiktai atrodo taip pat, o išties tai agentė.
  • Intermetamorfozė - čia kai žmonės tarpusavyje kaip nors kaitaliojasi kūnais ar tai dūšiomis. Pradedant kokia nors reinkarnacija ir baigiant visai jau kokia nors magija ir burtais. Pacientas ima neskirti žmonių, jų neatpažinti ir juos visiškai painioti. Panaši simptomatika būdinga demencijoms.
  • Antrininkų sindromas - čia kai įsivaizduojama, kad vis kur nors kieno nors antrininkas painiojasi, kuris vis pasitaiko vietoje tikro asmens. Pvz., kad koksai Landsbergis televizoriuje netikras, nes tikras Landsbergis yra visai kitur kažkur, o čia - tiktai jo antrininkas.
  • Pažįstamų simptomas - čia bendresnis ir ne toks ryškus atvejis: aplinkui vis kažkokie pažįstami painiojasi, giminės, draugai, klasiokai buvę, bendradarbiai ir panašiai.