Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pažįstamų simptomas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pažįstamų simptomas - bendriausias iš visokių kliedesinių misidentifikacinių sindromų, kai pacientui vis kažkokie pažįstami žmonės aplinkui, nors ir anksčiau išties nematyti.

Paprastas pažįstamų simptomas rodo švelnesnę paciento būklę, nei Capgraso simptomas ar Fregoli simptomas: pacientas visgi nekuria visokių kliedesių apie persekiotojus, žmonių klonavimą ar dar kokius nors sąmokslus. Tiesiog jam aplinkui visi yra kažkur matyti, pažįstami, tik neaišku iš kur, tad pacientas ir spėlioja.

Jei nėra gilesnių paranoido tipo reiškinių, tai pacientas būna linkęs paaiškinti tuos pažįstamus paprastai - kad tai kokie nors buvę bendradarbiai, giminės tolimi ir daugel metų nematyti, klasiokai iš seniai užmištų mokyklos laikų ar dar kas nors. Tiek tik krenta į akis, kad labai jau daug tų pažįstamų, vos ne kiekvienas. Ir nors pacientas net ir vardus bando prisiminti, bet vis nepataiko.

Kaip jau įprastai dažniausiai pasitaiko, aktyvus visų iš eilės atpažindinėjimas - kokio nors oneirodo ar dar kokios panašios būsenos simptomas.