Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ampex

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ampex - tokia buvo kadaise istorinė senovinė kompanija, kuri labiausiai garsėjo savo visokiais magnetofonais. Nors ir keista, bet firma pergyveno audio krizę, nors gal ir nekeista, nes tuo metu jau seniai nebegamino jokios buitinės aparatūros. Taigi, firma gyvuoja ir iki šiol.

Prasidėjo gi firmos šlovė po to, kai po II Pasaulinio karo iš kažkur firma gavo vokišką magnetofoną, sukurtą AEG firmoje, jį išardė, išsiaiškino ir sukūrė savo variantą, kurį pradėjo siūlyti radijo stotims. Biznis paėjo gerai, magnetofonai staigiai išpopuliarėjo, tad ilgainiui Ampex tapo tiesiog magnetofonų gamybos lydere, nes kurį laiką nelabai kam ir buvo su jais konkuruoti.

Vėliau Ampex plėtėsi - taip atsirado įprasti buitiniai juostiniai magnetofonai, kurie iki šiol dar kartais pasitaiko pas žmones. Taip pat atsirado ir visokie profesionalūs magnetofonai, turintys daug kartų platesnes juostas.

Buvo dar kartą tokia istorija, įvykusi 1954 metais: kadangi įrašai į plokšteles būdavo arba nekokybiški, arba labai brangūs, tai ėmė rastis alternatyvios įrašų studijos, kuriose buvo Ampex magnetofonai. Taip gavosi, kad į vieną tokią studiją padainuoti užėjo kažkoksai jaunas sunkvežimio vairuotojas, kuris sugalvojo savo įrašą pasidaryti. Tai sudainavo dainelę, pasidarė įrašą, tas įrašas kažkaip pasidaugino ir paskui tą vairuotoją ėmė medžioti visokios įrašų studijos ir jis greitai tapo žvaigžde. Tai to vairuotojo vardas buvo Elvis Presley, o dainelė vadinosi "That's All Right". Panašu, kad jei ne tas įrašus atpiginęs Ampex magnetofonas, tai anas vairuotojas taip ir būtų likęs nežinomu.

Kažkuriuo metu Ampex inžinieriai susimąstė, kad į magnetofonus galima įrašyti TV laidas ir naudoti tokią įrangą TV montavimui panašiai, kaip įprasti magnetofonai būdavo naudojami garso montavimui (tiesiog būdavo karpoma ir klijuojama juosta). Taigi, Ampex 1956 metais sukūrė ir pirmą pasaulyje videomagnetofoną, kuris tikrai padarė nemažus pokyčius TV studijose.

Ilgainiui Ampex taip ir nesugebėjo išsilaikyti namų rinkose, tad liko profesionalios aparatūros gamintoja.