Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Alanas Čiumakas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!

Alanas Čumakas, dar kartais vadinamas Alenas Čiumakas - toksai vėlyvų SSRS laikų šarlatanas, kuris kažkaip prasimušė į TV ir užsiėmė alternatyvia medicina, masiškai per televizorių ekranus skleisdamas kažkokais neaiškias bangas, kuriomis pakraudavo vandenį.

Alanas Čumakas dažnai painiojamas su kitu šarlatanu - tokiu Anatolijumi Kašpirovskiu, kuris irgi per telikus gydydavo ir hipnotizuodavo žmones. Tai Kašpirovskis vandens nepakraudavo, o tik smarkiau gydydavo nuo visokių neaiškių ligų. Aišku, galutiniame rezultate nei vienas, nei kitas nuo nieko nepagydydavo, tačiau visokių hipochondrija sergančių fanų prisirinko daugybę.

Alananas Čumakas buvo primirštas, kai po SSRS griūties medicina ėmė darytis daug lengviau prieinama, o itin daug atsirado iš Vakarų atvežamų naujų, modernių vaistų. Tai medicina ėmė padėti žmonėms daug labiau, tai ir šarlatanų paklausa gerokai nusmuko.