Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lietuvos liberalų sąjunga

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos liberalų sąjunga - tai ta, nuo kurios prasidėjo įvairiarūšiai liberalai beigi liberolai, ir kur jau nebesigauna atskirti vienų nuo kitų, nes labai jau kažkaip persimaišę. Istorinė partija, kuri seniai nebeegzistuoja, tačiau savo didingais bardakais beigi nesąmonėmis davė pradžią daugybei kitų partijų, partijėlių bei visokių ten lyderių. Kai kurie gal ir geri buvo, o kai kurie netgi ir apkaltas vėliau gavo.

Lietuvos liberalų sąjunga ilgai ir smarkiai skilinėjo į didesnius ir mažesnius gabalus, o paskui vis atsikurdinėjo kitais pavadinimais, ir vėl skildinėjo, vis išlaikydama pačią esminę liberalizmo idėją - būti liberaliems sau patiems, savo pažiūroms ir savo daromoms nesąmonėms.

Liberalų sąjunga susikūrė 1991 metais, o išsibaigė 2003, kai jau visai subyrėjusios ir į šiukšlyną pavirtusios partijos likučiai susijungė su kažkokia Moderniųjų krikščionių demokratų sąjunga bei Lietuvos centro sąjunga. Taip gavosi naujas darinys, kuris vis dar pusiau gyvas - Liberalų ir centro sąjunga.


Liberalų sąjungos pradžia, 1990-1992

Prasidėjo visa šita liberalų partija dar apie 1990 metus, kai susikūrė kažkoksai liberalų kongresas ir liberalų sąjunga, nauja partija, kurios vadu tapo Vytautas Radžvilas. Vienok šis neturėjo vietos 1990 Aukščiausioje Taryboje, o vietą turėjo kiti, kurie prisijungė prie partijos. Vienok partija buvo liberali, tai darė ką norėjo ir deputatai į partijos reikalus nesigilino, nes ir taip buvo visiems gerai.

Tai pirmieji deputatai iš tos Aukščiausiosios Tarybos buvo tokie Kęstutis Glaveckas, Vytautas Kvietkauskas, Bronislovas Lubys, Rimvydas Valatka, Eduardas Vilkas, Algirdas Kumža, Arvydas Kostas Leščinskas, Donatas Morkūnas, Virginijus Pikturna ir Jonas Tamulis. Tai dalis gal ir dabar žinomi, o dalis buvo užmiršti.

Vienok rinkimai liberalų sąjungai nepasisekė, ir 1992 jie tegavo špygą ir daugiau jau frakcijos Seime nebebuvo. Tai suvokęs, kad perspektyvų čia nebebėra, iš vadų pasitraukė, o paskui ir visai kažkur prapuolė Vytautas Radžvilas, o paskui anas dar ir tapo aršiu antiliberalu. Bet tai jau vėlesni buvo laikai.