Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


VRChat

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Mario moneta.png  VRChat yra žaidimas, įvertintas Pipedijos recenzijos.
Mes garantuojame kokybišką ir aiškų įvertinimą be jokių naxui ir makaronų kabinimų!
Čia aprašomas kompiuterinis žaidimas
VRChat
VRChat 2023-07-24 01-31-09.365 1920x1080.png
Gamintojas:
VRChat Inc.
Leidėjas:
VRChat Inc.
Platforma:
Windows, Quest
Išleidimo data:
2014
Žanras:
pirmojo asmens, VR
Kalba:
anglų kalba (numatyta)
Žaidėjai:
kelių
Tinklalapis:

VRChat, arba VRC (liet. Virtualios realybės pokalbis) yra siaubo žaidimas, skirtas visokiems individams pokalbiauti, dėvint avatarus ir vaikštant po virtualius pasaulius. VRChat yra plačiai žinomas internete ir dažniausiai dėl blogiausių priežasčių. Labiausiai dėl to, kad labai retas sykis užeiti į kokį serverį, kuriame nebus spiegiančių vaikų, marozų, pedofilų, furių, hakerių bei kitų keisčiausių asmenybių, nuo kurių iš žaidimo dažnai norisi išeit kuo greičiau ir nebegrįžt. Šiaip, čia yra ir normalių, ir net malonių piliečių, tačiau neformalų pastebėt žymiai paprasčiau.

Čia daugybė žaidėjų yra introvertai, arba sociofobai, kuriems realiame gyvenime šnekėti nemalonu ar net baisu, o vat šičia nors galima kitą žaidėją nutildyt ar blokuot, arba išvis išsineždint iš serverio. VRChat žaidėjai yra visų tautybių ir rasių – nuo amerikonų, rūsynų iki arabų ir indų – todėl įvairiuose pasauliuose galima išgirsti bet kokią kalbą, nors pagrinde visi šneka anglų.

Yra ir lietuvių ir jiems net yra sukurtos grupės, kad juos būtų lengva identifikuot, tačiau rasti juos yra neblogas toks iššūkis. O vat mūsų braliukus pamatyt žaidime jau lengviau, nors jų, pagal logiką, turėtų būt dar mažiau. Abidvi tautos dažniausiai sėdi populiariuose, arba rusiškuose serveriuose. Egzistuoja tik vienas vienintelis lietuviškas serveris, tačiau net jis visada tuščias. Iš gerai žinomų VRChat žaidėjų yra toksai lietuvis TheZiver, kuris kuria juokingus avatarus ir turi net savo pasaulį pavadinimu „Ooga Booga“.

Kaip žaidžiasi?

Būdamas virtualios realybes žaidimu, VRChat yra valdomas iš pirmo asmens (first person). Kaip ir su daugeliu žaidimų, galima vaikščioti, šokinėti, bei imti objektus į rankas. Žaidimas vyksta visokiausiuose pasauliuose, kur esi valingas daryti ką nori: ar tai bendraut su kitais, ieškotis avatarus, arba tiesiog pasedėti ir pasposkoti į gražius pasaulių peizažus. Be to, VRC yra labiau panašu į kokį nors Feisbuką ar kitą socialitį tinklą, kur galima pridėti kitus prie draugų, nutildyt ar išvis blokuot jei užpisa. Pasauliai būna skirtingi. Vieni skirti pasibezdėjimams, tirynėjimams, kiti turi žaidimų (pvz. į „Mafiją“ panašus geimas „Vilkolakis“). Net tie, kurie neturi VR šalmo galės sau rasti ką nors įdomaus VRC. Galima žaisti kaip su VR šalmu, taip ir šiaip pele bei klaviatūra.

Nuo 2023-ių kovo mėnesio bando importuoti geimą ant telefonų, o būtent ant Androido.[1] Jau yra keli bagoti žaidėjai, katri už VRC+ mokėjo, tačiau jų yra labai mažai ir, tiesiai šviesiai, nėra labai daug prasmės žaist šitą gabalą ant telefono. Maža to, kad jis veikia taip pat, kaip ir Quest versija, bet ir mažvaikių bus dar daugiau, nes iš mokyklų paleis VRC ir bėgios po pasaulius, visus nervuodami.

VRChat žaidėjų hierarchija

VRChat hierarchija

VRChat žaidėjus galima padalinti į tris pagrindinius laipsnius: Quest, PC ir PC VR naudotojus. Visi trys skiriasi tuo, kiek ko daug žaidėjai gali daryti:

Quest

Tie, kuriems neužtenka pinigų normaliam kompui, VRChat gali pasileisti ant savo Oculus Quest šalmų. Šiuos žmones dažnai vadina kvestukais (angl. questies), nors šis terminas yra labiau skaitomas, kaip toksai lengvas įžeidimas. Aišku, neįžeisti kvestukus yra labai sunkus darbas, nes iš visų žaidėjų jiems nesiseka labiausiai. Dėl to, kad jų šalmai nėra tokie patvarūs, kaip kokie nors kompai, jiems pastoviai viskas stringa ir neretai juos išmeta iš žaidimo dėl menkiausių priežasčių. Dažnai susidaro toks jausmas, tarsi kvestukui užtenka tik pajudint pirštu, kad jo šalmas sprogtų. Optimizacijos tikslui, kvestukai negali eiti į kai kuriuos pasaulius ar matyti kai kuriuos avatarus. Jų žaidime yra vos ne daugiausia.

PC

PC naudotojai VR šalmų neturi, tačiau VRC leidžia žaisti ir be jų. Nežiūrint į tai, kad VRChat yra skirtas būtent virtualiems džiumbrams, kompiuteriniems geimeriams sekas žymiai geriau, nei kvestukams. Jeigu žmogaus kompas nėra lėtas, strigimų ar ko blogiau nebūna ir neturėtų būt. Jie gali matyt visus avatarus ir varyt visur, kur tik nori. Vienintelis dalykas tas, kad VRC be šalmų pasidaro tiesiog C ir žaist be jų nuobodžiau, nes normaliai laikyti objektus ar daryti kokias nors pozas be specialių programų negalima.

PC VR

O vat šitie tai žvėrys. Palyginus su kitais jie yra vos ne dievai. Piliečiai, kurie sujungė savo šalmus su kompiuteriais gali daryti viską, ką gali ir kvestukai ir kompiuterastai, tik be jokių problemų. PC VR naudotojų nėra tiek daug, kiek yra kitų dviejų, nes turėti normalų kompą bei šalmą ne visi gali. Bet kas gali, tai sugeba ne tik bendrauti, bet ir liesti objektus ir žaidėjus, bėgioti ir šokinėti, daryti visokias dibiliškas pozas ir t.t. Būtent jiems visu pirma žaidimas ir buvo skirtas. Ypač bagoti sau nusiperka kojų trekerius, kad žaidimo metu galėtų jūdint visas kūno dalis.

VRChat žaidėjų tipai

Vienas VRChat buvusių fenomenų – Ugandos Naklzai (Uganda Knuckles). Jie beveik visada yra troliai.

Žaidėjus dažnai skirsto į visokias grupes atsižvelgiant į tai, ką jie išvis ten veikia. Tai yra apibendrinti tipai, nes, savaime suprantama, kad visi žaidėjai yra skirtingi ir nei vienas šimtu procentų nepriklauso vienai grupei:

  • Veidrodžių tūnotojai – angliškai vadinasi „mirror dwellers“ – tai čiobreliai, kurie kolektyviai susirenka spoksoti į veidrodžius. Jie dažniausiai turi prašmatnius, mokamus anime ar furių avatarus. Juos nelabai mėgsta kiti, nes dažnai tūnotojai net nešneka, o vis tik sėdi ir žiūri, kokie gražūs tie jų blizgantys didžiapapiai kūnai, už kuriuos jie turbūt sumokėjo nemažai pinigučių. Nežiūrint į tai, iš visų tipų yra vieni labiausiai toleruojamų.
  • Ekstravertai – šie norintys pasišnekučiuoti bičiuliai keliauja po pasaulius ir ieško žmonių. Jie neretai būna pirmi, kas pradeda dialogus. Tai, apie ką jie šneka, aišku, jau pačių žaidėjų reikalas. Apskritai, prieš šiuos žaidėjus niekas nieko neturi, bet kartais savo atvirumu gali užknist.
  • Furiai – šiaip, furiai būna visokie, ir ekstravertai, ir tūnotojai, ir dar kas. Šis tipas egzistuoja tik todėl, kad furiai išvis yra kažkokia atskira žmonių kategorija, kuri turi savo ginčų. Kitų žaidėjų nuomonė apie juos labai skiriasi. Vieni neturi nieko prieš, kiti mato juos kaip degradus. Paskutiniai įprastai troliais esą ir mėgsta ant jų varyti vien dėl to, kad jie turi didelės vilkės mamytės avatarus ar dar kažko panašaus.
Lengviausias būdas atpažinti mažvaikius – jų avatarai
  • Mažvaikiai – kaip ir su visais online žaidimais, VRChat turi labai daug leliukų. Jie yra vieni nemėgstamiausių tipų, nes be perstojo rėkauja, šneka nesąmones, arba elgiasi kaip bezdžionės. Net jeigu maži piliečiai nešneka, juos lengva atskirti pagal jų vaikiškus avatarus ir tą faktą, kad daugelis jų naudoja Oculus Quest šalmus, ką galima pamatyti jų profiliuose. Lietuvos laiku dažniausiai aktyvūs iki kažkur antros nakties, nes didžioji jų dalis iš Amerikonijos. Tarp neamerikiečių jų yra mažiau ir ačiū Dievui.
  • Troliai – ne, tai ne kokie juokingi troliai, kurie savo juokučiais verčia kitus juoktis. Tai yra, įprastai, suaugę marozai, kurie mano, kad būtų juokinga elgtis kaip tikrų tikriausias gaidys ir specialiai gadinti kitiems nuotaiką. Jie nebijo naglai įžeidnėt mažumas, labai dažnai nešioja atitinkamus avatarus (pvz. Adolfo Hitlerio arba Kukluksklanlo nario) ir atakuoja ką tik mato. Jie užpisa visus, todėl dažniausiai yra išmetami iš serverių. Jiems labiausiai patinka šaipytis iš gėjų ir translyčių. Normalių trolių tarp jų nėra.
  • Muzikos leidėjai – tarp nemaloniausių žaidėjų yra muzikos leidėjai. Vien tik dėl tos priežasties, kad be perstojo leidžia muziką pilnu garsu. Ir viskas būtų dar normalu, jei kokybė būtų gera, tačiau šie individai leidžia savo dainas per kolonkes. Sujungus kartu su prasta garso reguliaciją ir toks jausmas, tarsi žaidėjui vyksta labai smarki tryda. Situaciją gelbėja tik tai, kad šituos galima nutildyt.
  • Balso aktoriai – kažkuo panašūs į trolius, tik šitie atvaro į VRC imituoti visokius personažus ar diedukus, kad tik kitus prajuokint. Jų nėra daug, tačiau karts nuo karto pamatyt kokį Henką Hilą, Volterį Vaitą, ar išvis kokį Izuką Midoriją galima.

Pasauliai

Standartinė „The Great Pug“ scena. Tarp visų tų animė avatarų visada atsiras nors vienas išskirtinis.

Pasauliuiose (kitaip vadinamuose serveriais) vyksta visas žaidimas. Geimeriai gali keliaut po tukstančius serverių ir poserverių arba pasišnekučiuot su kitais, čilint, ar patirinėt nežinoma jiems vietą. Visi yra sukurti skirtingų žmonių, todėl, aišku, visi jie yra skirtingų kokybių ir dydžių. Vieni gali atrodyt fantastiškai, kiti gali ne tik atrodyt kaip šūdai, bet ir gerai taip striginėti kompą. Jie taip pat skirstomi į optimizuotus ir neoptimizuotus kvestukams. Pasauliai įprastai skirstomi į kelias grupes: pasikalbėjimams, žaidimams, avatarams, kontentui kurti ir t.t. Didžioji dalis serverių turi labai mažai žaidėjų arba išvis neturi, nes visi yra susibūrę populiariuose serveriuose. Tarp populiariausių serverių yra:

  • VRChat Home – tai yra pradinis ir numatytas pasaulis, į kurį patenka visi, kas pradeda žaidimą. Anksčiau VRChat Home būdavo žymiai didesnis, nei dabar, tačiau jame vis tiek yra pilna žaidėjų. Tam pačiam pasauly galima rasti pradinius VRC avatarus, nors juos galima rasti ir avatarų meniu. Dėl savo didžio, ten nėra labai daug ką veikti.
  • The Great Pug yra didžiulis triejų aukštų restoranas, kuriame, aišku, beveik niekas nedirba, o tik šnekučiuojas. Tarp visų pasaulių, kuriuos nepalaiko Quest turbūt populiariausias. Jame, kaip ir „The Black Cat“ restorane, pasitaiko daug trolių, bet su kuo pakalbėt irgi yra. Iš visų išvardytų optimizuotas blogiausiai, todėl silpno kompo naudotojams įėjimas nerekomenduojamas be nustatymų numažinimo.
  • The Black Cat – panašus į „The Great Pug“ restoranas, tik šitas jau palaiko kvestukus. O tai reiškia, kad maža to, kad yra jūrą trolių, tai dar ir darželinokus su lūžtančiais balsais surasi be problemų. Pasauly taip pad žymiai daugiau veidrodžių ir, savaime suprantama, daugelis tūnos prie jų.
  • Furry Talk & Chill – vienas populiariausių furių serverių. Iš visų išvardytų atrodo chujoviausiai, nes ten tik viena platformą vidury kosmoso. Aišku, optimizacija gera, tačiau žiūrėti ten nėr į ką, išskyrus kitus žaidėjus. Didžioji jų dalis yra furiai, kurie ateina prisiglausti prie savo kailiuotų bičiulių, tačiau į servą taip pat atvaro ir gandonų, kurie nori smagiai praleisti laiką šūdindami kitiems nuotaikas.
  • „Murder“ žaidimų serija panaši kažkuo į Mafiją, kur yra paprasti gyventojai, vienas žudikas ir vienas detektyvas su pistoletu. Nuo čia jau aišku, kas ką daro ir papildomo paaiškinimo nereikia. Labiausiai populiarus yra „Murder 4“, kuris vyksta tokiame prabangiame dvare.
  • 5 Пятёрочка Russian – tarp rusiškų serverių populiariausias yra „Piatioročka“. Tai yra tokia gatvė, kurioje randasi IKI klonas. Ne, na jei iš tolo taip pažiūrėjus, pasaulis atrodo kaip įprasta Lietuvos miesto gatvė, tik kad ten viskas rusiškai ir žmonės šneka „paruski“. Čia neretai galima sutikti ir baltus. Šiame serveryje anglakalbių nemėgsta ir, išgirdus „de ingliš lenguedž“, iškart baido, liepdami eit birbint genį.
  • Prismic's Avatar Search – šitas pasaulis skirtas avatarams ieškoti. Dėl tos priežasties atrodo tiesiog kaip didelis tuščias kambarys su milžinišku veidrodžiu ir skydeliu, kuriame avatarai ir ieškomi. Gana naudingas pasaulis, jei kokio ypatingo avataro žmogus neranda.

Iš įdomesnių pasaulių yra DrMorro sukurti „Organism“ ir „Epilogue“ serija. Tai yra ribinės erdvės žanro serveriai stilizuoti posovietų architektūra, kuo gali sukelti nostalgiškumo jausmą kaip rusams visokiems, taip ir tiems, kieko šalys gyveno SSRS. Šiuose pasauliuose retai būna žmonių, tačiau šie buvo sukurti ne pasišnekučiavimams, o žvilgniui į pažįstamą, tačiau tuo pat metu tolimą, ateivišką pasaulį, kuriame struktūros ir objektai neturi jokios logikos ir atrodo labai keistai, bet vis gi gražiai ir kartais kvapą gniaužiančiai. Iš ties vieni unikaliausių serverių.

Avatarai

Kažkoks mergiukas ieškosi gražaus avataro pasaulyje „Prismic's Avatar Search“.

Vienas pagrindinių VRChat elementų yra geimerio išvaizda. Galima sutikti piliečius visų galimiausių didžių ir stylių, nuo multikinės katytės iki gražios tokios animė pūpytės. Savaime suprantama, kad gražiai čia taip žmonės atrodo tik žaidime, labiausiai jeigu sėdi ten visą dieną ir nieko kito neveikia. Avatarus galima rasti daugelyje pasaulių, o jei nerandamas kažkoks vienas, jį galima paieškoti specialiame paieškos pasaulyje. Kai kurie avatarai yra mokami, o žaidėjų avatarų klonavimas gali būt išjungtas, todėl nevisada galima gauti tokio pat gražaus kūno, kurį turi kitas žaidėjas.

Pagal kokybę avatarai gali būt visokiausi. Dauguma buvo sukurta prieš didelius VRC atnaujinimus, todėl kai kur gali klydinėti tekstūros, arba modeliai iš vis baigia veikt ir vietoj jų matosi robotas. Visi žaidėjai gali aktivuoti taip vadinamą greitaratį meniu (angl. quickwheel menu) – parankinį meniu, kuriame randasi ir kameros, maži nustatymai, bei tai, kas skirtinga daugeliuose naujuose avataruose – ekspresija. Ekspresijos yra visokios animacijos ir programos pozoms. Jei nori, gali ir pašokt, ištraukt ginklą, arba tiesiog atsisėst. Senesni avatarai tokių funkcijų dažnai nepalaiko, todėl turi tik standartines animacijas, kurias jau visi matė šimtą metų, o vat naujesniuose, jei modeliotojai netingi, gali būt ir žymiai daugiau visokių įdomių daikčiukų. Kai kurie leidžia net truputi keisti savo išvaizdą (pvz. plaukų spalvą ar šukuoseną).

Avatarai taip par būna visaip optimizuoti, nuo idealios iki itin prastos optimizacijos. Jie dažniausiai chujovai optimizuoti, nes modelieriai ar tai prideda per daug poligonų, ar tai visokio nereikalingo šūdo, kuris verčia avatarus sverti kaip valgyklos virėjos. Labiausiai visi tie prašmatnūs animė vyrukai ir mergytės su savo detalizuotais sparnais ir blizgučiais, nekalbant jau apie milijardą efektų, kurie juos supa. Furiai nuo jų nesiskiria, tie suskiai su savo kailiais ir plaukais.

VRChat šiaip gavo nemažai pizdy nuo lošėjų. Pirma dėl to, kad kai kurie avatarai yra labai nepadorūs vaikams matyt ir, nors yra tam tikri 18+ pasauliai, yra idiotų, kurie savo lytiniais organas mosuoja visur kur tik nori, net jei yra daug mažvaikių. O antra dėl to, kad dažnai visokie hakeriai komunizdina žaidėjų privačius avatarus ir juos arba pasilieka sau, arba publikuoja, dėl ko dažniausiai avatarų sąvininkams lieka tik eiti bybiop.

Populiarumas

Nolaiferių gauja. Sėdi čia visas toksai Visaginas

VRChat yra išties didžiulis geimas, kuriame pastoviai atsiranda vis naujų čiuobrelių. Seni irgi praktiškai niekur nedingsta ir sėdi po 25 valandas į parą prie veidrodžių. Gausi dalis žaidėjų esą praleidę šimtus ir net tūkstančius valandų žaidimuke, kuris, atrodo lyg ir per daug paprastas, kad kam nors būtų įdomu. Dar visi tie jūtūberiai ir strymeriai, atvarantys į žaidimą ar tai pasišnekėt su vietine VRChat tauta, ar tai ją patrolint, duoda jau populiariam žaidimui dar daugiau populiarumo.

Pipedijos recenzija

Mūsų vertinimas:

  • Grafika: – 15/25 – Iš principo, normali ta grafika VRČate, tik kad tai, kokia tekstūrų ir kitko kokybė gali būt skirtinga kekvienam žaidėjui. Mažai kokie kompai normaliai veža visus tuos avatarus su milijardais poligonų bei efektų, todėl dažnai grafika numažinama iki labai prastos.
  • Muzika: – 5/25 – VRC muzikos kaip tokios neturi. Maksimaliai yra tik viena melodija, grojanti įkėlimo ekrane. Negauna nulio balų tik todėl, kad muziką kartais turi visokie sukurti kitų žaidėjų pasauliai, bet toks atvėjis retas.
  • Playstory: – 5/25 – istorijos irgi nėra. Vieninteliai siužetai, kuriuos čia galima rasti, tai visokios dramos ir karai su spiegiančiais vaikais
  • HUD/Interfeisas – 23/25 – interfeisas gan patogus ir gerai suprantamas po kiek laiko.

Galutinis vertinimas: 48/100


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.