Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

UnixWare

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

UnixWare - anoksai grynų gryniausias iš visų tikriausių UNIX, nes dar grynessnis netgi už visiškai jau System V sistemas, kadangi grynaveislis iki pašaknų, ale gi kad kažkoksai sunkiai suprantamas, nes neaišku, kam skirtas.

Anais senais laikais, kai dar ATT kompanija darė UNIX, anie kažkaip susiprato, kad ne jų tai biznis, nes jie gi telefono ryšiu užsiima, o ne kažkokiomis OS, tai ėmė ir pardavė visas teises su visais programuotojais tokiai kadaise garsiai Novell kompanijai. Tai kai pardavė, tai tik ką buvo išleista paskutinė System V versija - SVR4.

Užtat Novell, nusipirkę tą ATT UNIX verslą, tapo tikriausiais UNIX gamintojais iš visų. Ir paėmę naują sistemą, į ją dar prikišo kažkokių IPX protokolų, keistų licencijavimo schemų ir dar kokių tai nesąmonių. ir kad būtų panašu kaip NetWare, tai pervadino tą UNIX į unixWare. Ir gavosi tobuliausias UNIX, kuris buvo toksai katastrofiškai lėtas, kad jo niekas nenorėjo pirkti, nes viskas buvo labai prastai, nors ir moderniausiai iš visų. Kaip pastebėdavo vartotojai, ant to UnixWare netgi C kalba parašytos programos dirbdavo lėčiau, nei ant kokių nors Windows dirbdavo programos, parašytos ant BASIC.

Išties gi senos UnixWare versijos teplito tiktai todėl, kad tai buvo įprastas UNIX, tačiau palaikantis NetWare tinklus ir turintis tų tinklų valdymo įrankius. Užtat ir gavosi tokia nedidelė niša. O paskui kai tie NetWare tinklai išnyko, o visur atsirado internetai su TCP/IP, tai ir išvis nustojo kam nors reikėti tokių keistų hibridų.

Taigi, paskui jau gavosi taip, kad Novell tą UnixWare pardavė tokiai SCO kompanijai, tai šioji paskui ilgai tą darė ir platino, nors irgi gal nelabai jau taip ir sėkmingai. Visgi dar vėliau UnixWare kernelis buvo kažkaip sukryžmintas su įprastu SCO UNIX ir dabar jau kaip ir gaunasi, kad abidvi šitos sistemos teliks tarpusavy susijungusios ir taip susijungusios kartu ir numirs, o tada liks palaidotos ir užmirštos, nes jau ir dabar jų beveik niekas nenaudoja - gal kelios dešimtys tūkstančių serverių su visais SCO produktais tėra.

Taip kad čia aprašinėjame šitą daiktą tiktai dėl istorinių sumetimų žinokit.