Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Samogetija:Planeta

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 o  Samogetija  o 
 o  ooo  o 
 o  Skaityti pasakojimą  o 
 o  Specifiniai terminai  o 
 o  Civilizacijos istorija  o 
 o  Informacija apie planetą  o 
 o  ooo  o 
 o  Norintiems rašyti  o 
 o  © 2010, 2015, 2023 Pipedija ir Ko.  o 


Planetinės charakteristikos

Samogetija sukasi aplink geltonąją nykštukę, kurios masė kiek mažesnė, nei Saulės. Planetos orbita nutolusi, lyginant su Žemės orbita, tačiau visgi gerokai arčiau savo žvaigždės, nei būtų Marsas. Planetos klimatas santykinai šiltas dėl labai storos atmosferos, sukuriančios labai stabilų šiltnamio efektą. Planeta turi du palydovus, vienas savo mase prilygsta Žemės Mėnuliui. Mažesnis turi maždaug 5% Mėnulio masės, skrenda žemesne orbita.

Planetos gravitacinė trauka paviršiuje - 0,79 nuo žemiškos. Tai reiškia, kad 80 kilogramų Žemėje sveriantis žmogus čia svertų vos 63 kilogramus. Tuo tarpu atmosferos tankis - 1,61 nuo žemiško. Kvėpuoti tokioje atmosferoje kiek sunkiau, tačiau dėl aukštesnio oro slėgio atsiranda daug stipresni aerodinaminiai efektai, pavyzdžiui, skraidyti gali kardinaliai sunkesni gyvūnai, nei galėtų Žemėje.

Samogetija sukasi aplink geltonąją nykštukę, kurios masė kiek mažesnė, nei Saulės. Planetos orbita nutolusi, lyginant su Žemės orbita, tačiau tankios atmosferos dėka klimatas šiltas. Atmosferoje pastebimi superrefrakciniai reiškiniai, dėl kurių šiluma išsklaidoma tolygiau, per visą paviršių. Vidutinė metinė temperatūra poliarinėse zonose - -3 laipsniai Celsijaus, ekvatorinėse zonose - +26 laipsniai Celsijaus.

Planeta turi vieną žemyną, savo plotu pusantro karto lenkiantį Afriką ir didelį kiekį salų. 80 procentų planetos paviršiaus sudaro vanduo, tačiau vandenynas ganėtinai seklus, giliausia įduba - 2,3km. Aukščiausias paviršiaus vieta - 4,1km. Planetoje įrengta apie du tūkstančius nusileidimo kabinų, dauguma - žemyninėje dalyje, apie šimtą - didžiausiose salose.


Atmosferiniai reiškiniai ir klimatas

Dėl tankios ir storos atmosferos pastebima nežymi superrefrakcija - horizontas atrodo ne išgaubtas, o nesmarkiai įgaubtas. Dėl tų pačių priežasčių aplink saulę pastebima didelė švytinti aura. Dėl tos pačios superrefrakcijos palei horizontą esantis dangus išlieka šviesus ir visą naktį, todėl netgi vidurnaktį būna pakankamai šviesu, maždaug kaip Žemėje labai ankstyvą rytą, ar vakaro prieblandos metu.

Dėl atmosferos storio ir refrakcinių reiškinių planetos klimatas labai švelnus, skirtumai tarp aukščiausių ir žemiausių temperatūrų - nežymūs. Dėl atmosferos storio drėgmės pasiskirstymas irgi tolygus, sausringų vietovių maža, tačiau yra zonų, kur pastoviai lyja beveik be pertraukų ištisus metus.

Vidutinė metinė temperatūra poliarinėse zonose - -3 laipsniai Celsijaus, ekvatorinėse zonose - +26 laipsniai Celsijaus. Aukščiausia fiksuota temperatūra - 37 laipsniai Celsijaus, žemiausia - -19 laipsnių Celsijaus.


Geografija, gamta, iškasenos

Planeta turi vieną žemyną, savo plotu pusantro karto lenkiantį Afriką ir didelį kiekį salų, išsiskirsčiusių per visą vandenyną. 80 procentų planetos paviršiaus sudaro vanduo, atmosferos tankis - 1,61 nuo žemiškos, planetos masė - 0,79 nuo žemiškos. Dėl itin didelio atmosferos tankio ir mažos traukos, planetoje labai gausu stambių skraidančių gyvūnų, kai kurių masė siekia kelis šimtus kilogramų. Didžiausios rūšys skraido, pasitelkdamos lengvesnių už orą dujų pūsles.

Didelė augalų ir gyvūnų rūšių dalis - atvežtos iš Žemės, prieš pradedant kolonizaciją, tačiau yra ir daug vietinių, unikalių rūšių, pilnavertiškai sąveikaujančių su įvežtinėmis. Spėjama, kad prieš kelias dešimtis ar šimtus milijonų metų planeta galėjo būti dirbtinai "apgyvendinta" žemiškais augalais ir gyvūnais, tačiau vienintelis to įrodymas - tolimi daugelio vietinių rūšių genetiniai panašumai su Žemės organizmais.

Naudingų iškasenų planetoje nedaug, pagrindinė planetos žievės dalis sudaryta iš aliumosilikatų. Metalų rūdos retos.