Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Jūzerlandas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Userland arba Jūzerlandas - tai ta dirbančios operacinės sistemos dalis, kurioje nėra jokių kritinių sistemos dalių, tačiau yra visokia ta dalis, kuri pasiekiama ir valdoma normaliems jūzeriams. Kitaip tariant - visoks antstatas ant operacinės sistemos ir tos sistemos papildymas.

Būdinga, kad visokie lameriai nelabai suprasdami, kaip veikia kompiuteris ir OS, nesugeba suprasti ir to, ką daro kernelis, o tuo pačiu - ir kuo skiriasi jūzerlandas nuo realios OS. Paskui tokie lameriai pasakoja, pvz., kad Linux tėra tiktai kernelis, o pati OS esmė yra kažkokie tenai GNU, todėl teisingas pavadinimas turi būti GNU/Linux ir taip toliau, visokius tokius kliedesius. Tai kad kliedesių nebūtų, reikia pradėti nuo sąvokų, ir viena iš svarbiausių sąvokų - tai "jūzerlandas" arba, jei taip jau labai programuotojiškai vadinant, tai vartotojo adresų erdvė.

Ir skirtumai čia būna pakankamai aiškūs. Aišku, būna visokių atvejų ir riba tarp jūzerlando ir sistemos ne visada būna visiškai aiški, bet dažniausiai visgi ją nubrėžti nėra sunku.

Tai mes čia paprastai (supaprastintai) paaiškinam:

  • Jei kaip nors galite su kažkuo tenai kažką daryti, kažkokį mygtuką paspausti ar kokias nors raides kažkam parašyti - tai yra jūzerlandas
  • Jei nesuprantate, ką kažkoksai dalykas daro ir kaip veikia ir iš kur atsiranda ir nuo ko prasideda - tai matyt jau kernelio adresų erdvė ir ne jūzerlandas

Tai va, reali OS yra tai, kas yra kernelio adresų erdvėje, kas išplėstine prasme ir yra vadinama kaip kernelis. Tuo tarpu tai, ką gali daryti vartotojas - tai vadinama jūzerlandu.

Sudėtingesnėmis prasmėmis, aišku, yra ir tarpinių visokių variantų, ir nebūna taip paprasta, ir taip toliau, bet čia jau mes neturime tikslo pasakoti jums apie OS architektūrą.