Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Lameriai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Lameris - taigi tada, kai vaizduojasi kažką išmanantis jau taip puikiai, kad geriau nėra ir pro kur, o pasiaiškinus paaiškėja, kad yra lameris, kitaip tariant - nevykėlis, nemokša ir anei žalio supratimo neturintis anei iš teorijos, anei iš praktikos.

Tipiškas lamerių pavyzdys, kai koks nors apspangęs tipažas, neskiriantis HTML nuo CSS, pradeda aiškinti ką nors apie tai, kad Windows serveriai yra labai geri, o Linux naudoja tiktai visokie spuoguoti moksleiviai.

Įvairūs kliedesiai, kuriuos susigalvoja lameriai, išsiskiria tuo pat metu ir išskirtinai nesveika fantazija (pvz., apspangimais, kad kokie nors įsilaužėliai ištrynė jo failus, nors jis pats tuos failus nukišo neaišku kur), ir neįtikėtinu bukumu (pvz., įsivaizdavimu, kad kompiuterio programos yra transliuojamos per kokią tai TV). Būtent pagal tą keistą fantazijos ir bukumo kombinaciją lameriai ir yra atpažįstami - trumpai tariant, tiesiog tipiškas maginis mąstymas.

Vienok paradoksas yra toksai, kad patyrę lameriai ir patys sužino apie tokį identifikavimą, o jau tada ima lameriais vadinti visus aplinkinius, kurie tik kažką išmano smarkiai geriau ir kalba jiems nesuprantamus dalykus. Štai tada neretai pakyla dideli fleimai.

Reikia, beje, neužmiršti, kad lamerizmas nėra šiaip koksai nežinojimas. Pilnavertis lamerizmas yra tiesiog smegenų būsena, tad lameriu gali likti net ir koks nors tipas, kuris jau krūvą metų naudojasi kompiuteriais, o gal netgi yra įsidarbinęs kokioje nors firmoje kaip kažkoks nevykęs programuotojas arba adminas, pats įsivaizduojantis besąs kažkoks hakeris. Tokio tipo lamerius paprasti vartotojai neretai laiko kietais specialistais, tik kad paskui labai nusivilia, kai susiduria su rezultatais.

Kitose srityse, nesusijusiose su IT, lameriai dažniausiai vadinami tiesiog dibilais.

Tipiniai lamerių aiškinimų pavyzdžiai:

  • Asembleris niekam nereikalingas, dabar visi programuoja PHP, C plus plus ar Delphi (lameris nei nenumano, kam reikalingas asembleris)
  • Macintosh yra gaidys, joks normalus žmogus jo negali naudoti, nes tai yra šūdas (lameris gyvenime jokio Mac kompiuterio nėra čiupinėjęs)
  • Linux yra spuoguotų paauglių OS, kuri yra dar ir nelegali, palaukit kol Microsoft juos nupirks ir padarys mokamais (lameris yra pernelyg tūpas, kad mokėtų atskirti Windows nuo Linux, o negana to, nežino kas yra GNU)
  • Jei kas nors kaip nors yra užšifruota, tai kažkas visada gali ir dešifruoti (lameris neturi net minimalių kriptografijos pagrindų)