Valstybinis komercinis bankas

Lietuvos valstybinis komercinis bankas - paradoksaliu būdu bandytas atgaivinti, kai konservai ėmė visus spausti mokesčiais, nes pritrūko lėšų, o paskolų nieks nenorėjo duoti, o opozicija tada ėmė rėkti, kad reikia kurti valstybinį komercinį banką. Tai čia Pipedija informuoja, kad toksai bankas iki šiolei kažkokiu būdu yra dar kaip kažkoksai tai bankrutavęs subjektas registruose ir čia jau supranama, kodėl jį atgaivinti norėta, nes veiklą to banko dar daug kas prisimena.

Tai gi buvo tasai bankas įkurtas, kai buvo kažkaip suskaldytas Sberbankas po sovietmečio, kai Lietuva tą perimdinėjo. Taip kad bankas ėmė suktis ir greitai įsisuko valdiška kontora. O paskui kažkaip į ją prasimušė EBSW veikėjai, kurie ėmė tvarkytis kaip pas save namuose. O tai kilo per tai, kai prichvatizacijos metu Gintaras Petrikas kažkaip užvaldė to banko akcijas, kurias greitai pavertė paskolomis, išdalintomis kažkokiems sėbrams. Taip 1998 bankas žlugo galutinai, o jo likučiai buvo pajungti prie LTB.

Tai per visą bankų griūtį ėmė lįst galai ir pradėtos bylos, o kai teismas paskelbė nuosprendį, kad banko vadas Algimantas Barusevičius turės kalėti 7 metus, tai šis ėmė ir nusižudė. Taip 1999 ir baigėsi to banko istorija, o pasiliko tik visokios ten skolos...