Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Taivanas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
23:15, 1 kovo 2022 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Išties čia ne tik Taivano, bet ir visos Kinijos valstybės vėliava
Tarp kitko, Taivanas ne taip seniai kažkokiame tyrime buvo pripažintas ketvirta pasaulio valstybe pagal jos piliečių pragyvenimo lygį. Tai irgi daug ką sako apie tai, kaip ta šalis gyvena.

Taivanas arba Kinijos respublika - tai vienintelė teisėta Kinija, kuri yra, nes oficalioji dabartinės Kinijos komunistinė valdžia yra nuvertusi teisėtą demokratiškai išrinktą Kuomintang partijos valdžią prieš daugybę metų, ir tas nuvertimas yra neteisėtas. Ir tai reiškia, kad vienitelė teisėtai išrinkta Kinijos valdžia, bėgusi nuo persekiojimo į Taivaną, ir yra teisėta.

Taivanas yra sala, kuri nelabai didelė, gal kaip kokia pusė Lietuvos pagal plotą, bet visgi sala, ir dar gana kalvota ir kalnuota, ir su statokais krantais, tad gana neblogai apsaugota nuo Kinijos išsilaipinimo. Sala turi apie 24 milijonus žmonių, tad nors pagal plotą atrodo nedidelė, pagal gyventojus - tai būtų kaip vidutinė ES valstybė.

Kinijos sostinė Taipėjus - laikinoji sostinė, bet kartu tai nepaprastai išvystytas ir modernus miestas. Kadangi labai seniai Taivanas atlaisvino ekonomiką, tai dabar šitai yra viena iš labiausiai išsivysčiusių, moderniausių pasaulio valstybių.

Taivanas ir Kinija

Dėl Kinijos liaudies respublikos politikos Taivanas turi labai didelių sunkumų - kadangi komunistinė Kinija pretenduoja į Taivaną, ji išsyk kovoja prieš visus, kas tik pripažįsta Taivano neprikalusomybę ar įvardina, kad Kinijos valdžia neteisėta, o teisėta yra tik Taivane esanti vyriausybė. Kitą vertus, būtent taip galima atpažinti ir tą nenormalią Kinijos antidemokratinę politiką, ir suprasti, kas yra kas, nes moralūs žmonės būna už Taivaną, o tuo tarpu tie, kam uigūrų genocidas, totalitarinis sekimas, socialiniai balai ir konclageriai atrodo gerai - tie būna už komunistinę Kiniją.

Taigi, nors Pipedija paprastai linkusi nusišnekėti, šiuo atveju visgi nenusišnekėsime ir pasakysime sąmoningai: komunistai yra šūdai, o Taivanas yra tikroji Kinija. Štai ir viskas.


Dar žr.

  • Vakarų Taivanas - neteisėtai komunistų okupuota žemyninė Taivano valstybės dalis