Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ryšių su užsieniu bankas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ryšių su užsieniu bankas užsivadino taip tik todėl, kad jo filialo Vilniuje pavadinimą kažkas taip išvertė, nes išties tai vadinosi Vnešekonombank, o dar anksčiau - Vneštorgbank. Ir šiaip jau tasai banko padalinys buvo likviduotas, tačiau išliko kažkokiame specialiame statuse Lietuvoje, kad būtų galima bandyti žmonių pinigus iš jo išieškoti.

Tai buvo tasai bankas, kuris perimdavo visus žmonių giminių į SSRS persiunčiamus dolerius ir vietoje jų išduodavo žmonėms medinius rublius, už kuriuos nieko buvo negalima nusipirkti. Tai kad žmonės per daug nesiustų, tai tie rubliai būdavo pagerinti ir paversti specialiais pinigais, tokiais čekiais, kuriuose buvo galima apsipirkti specialiose parduotuvėse, kuriose nieks daugiau nieko negalėjo nusipirkti, nes tų specialių pinigų neturėdavo.

Tai paskui kai SSRS subyrėjo, o Lietuva tapo nepriklausoma, tai paaiškėjo, kad daug milijonų dolerių tasai bankas turi ir niekam atiduot nesiruošia. Tai berods taip ir neatidavė, nors ir buvo reikalaujama. Tai čia toksai įdomus dalykas, nes tasai bankas Rusijoje veikia iki šiol. Taip kad kaip matome, kai kurie bankai sugalvoja, kad pinigų neatiduos, tai ir neatiduoda. Ir nieko čia nepadarysi.