Romuva - tai garsusis kino teatras Kaune, kurį kažkokie kultūros griovėjai bene nugriaut sugalvojo, nes aniems užkliuvo, kad tai seniausias kino teatro pastatas ant visos Lietuvos, o tai kaip žinia, jei ne kūryba, tai bent griovyba juk galim pagarsėt.

Čia ne koks nors montažas, o išties taip ir atrodo garsusis kino teatras Romuva - kaip meninis stebuklas, tai vat šitą daiktą ir nori kažkaip perdaryt. Nuotrauka nugvelbta iš žinomo blogerio Sodez

Tai ten jau žmonės rengia akcijas vis laiks nuo laiko, kažkokius kavučių pasigėrimus ir taip toliau. Nes ne kaip kitaip, o reikia gi paveldą išsaugot. Tad netgi Erika Masytė bei Giedrius Kuprevičius kaltina ir skelbia: neduokim nugriaut istorinio turto!

O tai viskas prasidėjo, kad kažkokia kontora "Rosh" gavo kažkiek ten akcijų to kino teatro, o paskui sugalvojo pakeisti pastato statusą, tai jau kai tas statusas pasikeičia, tai štai jums ir prašom. Tai daugelis gi atsimena, kaip kažkokia kita kontora persekiojo kinoteatro Lietuva saugotojus. panašu, kad ir "Romuvą" sugriaus kaip "Lietuvą"...

Kino teatras Romuva buvo pastatytas 1939, tai seniausias Lietuvoje išlikęs kinoteatras, vienas iš labai nedaugelio išlikusių tarpukario kino teatrų visoje Europoje. Romuva yra Kaune, šialia Laisvės alėjos, puikiai demonstruoja kaip tik to laikotarpio pažangiausios architektūros išraiškas. Pastatą sukūrė žymus Lietuvos architektas Mikalojus Mačiulskis.

O dar yra kažkokia kita Romuva, kuri tamposi su visokiais saulės simboliais ir meldžiasi kažkokiems medžiams. Tai su šita Romuva Pipedija neturi nieko bendro ir visiškai atsiriboja!