Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Radiotehnika

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
18:08, 9 vasario 2022 versija, sukurta Arabas (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: Vaizdas:Radiotehnika_101_stereo_audio_kompleksas.jpg|600px|thumb|right|Radiotehnika 101 Stereo - beveik garsiausias, masiškiausias ir labiausiai vykęs Radiotehnika gamyklos k...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Radiotehnika 101 Stereo - beveik garsiausias, masiškiausias ir labiausiai vykęs Radiotehnika gamyklos kūrinys, papildytas dar ir S-30 kolonėlėmis.

Radiotehnika, dažnai klaidingai pavadinama kaip Radiotechnika ar Radiotehnica ar Radiotechnica - tokia Rygoje buvusi gamykla, kuri gamino geriausią SSRS audio aparatūrą, tai visokios tenai gamintos audio sistemos būdavo daugelio svajonė, nors išties tai nei vieno gero aparato jie ir nedarė. Ši įmonė daugelio anais laikais buvo siejama su VEF, bet išties dirbo paskirai, ir tik po SSRS subyrėjimo kažkaip apsijungė.

Kadangi sovietmetis buvo labai nykus, tai ir Latvija gyveno nykiai, tai norėdavo bent kažką nusikopijuoti nuo Vakarų, taip nusikopijavo bent jau išvaizdą ir idėją, kad galima gaminti kažką panašaus į Hi Fi aparatūrą, kuri būtų modulinė - atskirai stiprintuvas, atskirai patefonas, atskirai magnetofonas, atskirai tiuneris ir atskirai kolonėlės. Ir be viso to, dar bent jau pavadinimas būdavo ant įrangos užrašytas ne kvadratinėmis raidėmis, o normaliomis, tai atrodydavo mažiau sovietinis.

Tai atrodė Radiotehnika aparatūra kaip anam laikui labai kietai, tik kad viskas buvo prastai - ir magnetofonas juostą ėsdavo, ir patefonas nebuvo stebuklingas, ir panašiai. Bet visgi kažkas geresnio gavosi, nei dauguma kitų sovietinių aparatų. Tai šitaip iš to ir išsivystė anuomet legendinis, daugelio svajone buvęs Radiotehnika 101 Stereo.

Tai ta Radiotehnika 101 Stereo buvo beveik garsiausias ir labiausiai vykęs šios įmonės kūrinys, jei neskaitysim dar dviejų kitų - kolonėlių S-30 ir S-90, kurios buvo dar garsesnės.

Visgi smarkiai geresni magnetofonai buvo Vilma, tai kurie norėdavo, tai bandydavo šiuos įsigyti. O dar geresnis pasirinkimas visada būdavo japoniškas magnetofonas, tik kad dar daugelį kartų sunkiau gaunamas ir porą kartų brangesnis.