Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


NeXT

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:45, 21 gruodžio 2021 versija, sukurta Glumuma (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''NeXT''' - viena iš seniai egzistavusių ir jau seniai nebeegzistuojančių IT kompanijų, kūrusių stebuklus, tačiau paskui užmirštų. Įkūrė šią firmą toksai ...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

NeXT - viena iš seniai egzistavusių ir jau seniai nebeegzistuojančių IT kompanijų, kūrusių stebuklus, tačiau paskui užmirštų. Įkūrė šią firmą toksai Steve Jobs, kai buvo išmestas iš Apple pirmąjame pastarosios firmos gyvavimo etape. Tai taip ir gavosi, kad išmestas firmos kūrėjas nutarė sukurti viską iš naujo, bet geriau.

Vienok gal kažkas gavosi geriau, gal kažkas gavosi iš naujo, bet biznis su NeXT firma nepaėjo. Bet paradoksas, kad nors biznis ir nepaėjo, viskas baigėsi tuo, kad Apple, per kažkiek metų nusiritusi link bedugnės ir beveik prasidedančio bankroto, ieškojo išsigelbėjimo būdo, tad pasikvietė tą savo Steve Jobs atgal su visa ta NeXT firma ir baigėsi viskas tuo, kad naujo modelio NeXT kompiuteriai buvo pavadinti Apple, o NeXT gaminta Open Step operacinė sistema pavirto į Mac OS X.

Štai taip ir prašom, nevykęs keistas ir nepelningas projektas tapo vykusiu ir nekeistu, užtat labai pelningu.

Istoriškai NeXT žinoma dar dėl kelių priežasčių:

  • Ant šios firmos kompiuterių buvo realizuotas pirmas WWW, kurį sukūrė anoksai Tim Berners-Lee
  • Šios firmos kompiuteriams buvo sukurta pirma grafinė/objektinė programavimo aplinka pasaulyje (tokia, kur ne tiek rašyt programą reikia, kiek visokius daiktus paišyt)
  • Šios firmos kurtos OS NextStep ir OpenStep tapo pagrindu Mac OS-X sistemai