Mąstymas balsu

17:06, 1 rugpjūčio 2014 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Mąstymas balsu''' - tipiškas ir dažnas simptomas, leidžiantis įtarti, kad pas pacientą yra ir koksai nors sindromas. Dažnai pastebimas kaip švelnesnė [[monologo simp...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)

Mąstymas balsu - tipiškas ir dažnas simptomas, leidžiantis įtarti, kad pas pacientą yra ir koksai nors sindromas. Dažnai pastebimas kaip švelnesnė monologo simptomo forma.

Būdinga, kad pacientas nerišliai pasisakinėja apie kažką, nesvarbu ar būdamas vienas, ar tarp kitų žmonių. Tai gali būti ir tam tikri sakiniai, ir frazės, ir šiaip šūksniai, nepriežastingas paciento juokas ar ašaros - visokios emocinės ir verbalinės reakcijos į paties paciento mąstymo procesą.

Mastymo balsu simptomatikai priskiriami ir įvairūs atvejai, kur pacientai bendrauja su pseudohaliucinacijomis bei haliucinacijomis. Taip pat čia priskiriami ir atvejai, būdingi kai kurioms psichopatijoms, kur pacientai būna patologiškai plepūs. Analogiški atvejai būna ir su neurozėmis, šizofrenija, bipoliniu sutrikimu, senatvine demencija.

Dažniausiai mąstymas balsu pastebimas kaip vienas iš ankstyvųjų sunkėjančio psichikos susirgimo požymių. Dažniausiai, vykdant diagnozę, vietoje mąstymo balsu stengiamasi taikyti tikslesnę, priežastis nusakančią terminiją - pvz., monologo simptomas, balsai galvoje ir pan..