Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lockheed JetStar: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Lockheed JetStar''', neretai neteisingai pavadinamas '''Jet Star''' - toksai lėktuvas, kuris andai prieš gerus porą deimtmečių, kai dar Algirdas Brazauskas buvo pre...)
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Lockheed JetStar''', neretai neteisingai pavadinamas '''Jet Star''' - toksai lėktuvas, kuris andai prieš gerus porą deimtmečių, kai dar [[Algirdas Brazauskas]] buvo [[prezidentas]], sudalyvavo kokiuose tai skandaluose, ilgai tais laikais linksniuotas, kaip [[korupcija|korupcijos]], sukčiavimo ir pinigų taškymo pavyzdys.
'''Lockheed JetStar L-1329''', neretai neteisingai pavadinamas '''Jet Star''' - toksai lėktuvas, kuris andai prieš gerus porą deimtmečių, kai dar [[Algirdas Brazauskas]] buvo [[prezidentas]], sudalyvavo kokiuose tai skandaluose, ilgai tais laikais linksniuotas, kaip [[korupcija|korupcijos]], sukčiavimo ir pinigų taškymo pavyzdys.


Gi JetStar istorija buvo paprasta - anoksai toks verslininkas [[Simas Velonskis]], nusipirkęs 21 metų senumo lėktuvą kažkur už kelis šimtus tūkstančių [[baksai|baksų]], biškį lėktuvą apremontavo ir pardavė [[Lietuva|Lietuvai]] už [[10]] milijonų [[litai|litų]], kad prezidentas skraidytų. Greitai paaiškėjo, kad net teorinis lėktuvo skridimo nuotolis tėra gal [[4]] tūkstančiai kilometrų, o tai reiškia, kad pridėjus visokias skrydžio atsargas - kone dvigubai mažiau, o tai jau reiškė, kad su juo prezidentas vos į pusę [[Europa|Europos]] šalių tegali be nusileidimo nuskristi.
Visa tai - apie Lockheed JetStar-731, kurį Lietuva buvo įsigijusi [[1994]] metais, o paskui, [[1998]] metais pardavė, nes buvo anas nenaudingas. Gi JetStar istorija buvo paprasta - anoksai toks verslininkas [[Simas Velonskis]], nusipirkęs 21 metų senumo lėktuvą kažkur už kelis šimtus tūkstančių [[baksai|baksų]], biškį lėktuvą apremontavo ir pardavė [[Lietuva|Lietuvai]] už [[10]] milijonų [[litai|litų]], kad prezidentas skraidytų. Tai dar lėktuvas gavo išdidų kodą - LY-AMB, kad visi suprastų, jog tai - personalinis, paties [[Algirdas Brazauskas|Algirdo Brazausko]], katras irgi [[AMB]] buvo vadinamas.


Žodžiu, paskui buvo daug visokių ten skandalų, triukšmo, o galų gale Lietuva pardavė tą lėktuvą neaišku į kur, už ketvirtadalį tos sumos, kurią pati sumokėjo.
Greitai paaiškėjo, kad net teorinis lėktuvo skridimo nuotolis tėra gal [[4]] tūkstančiai kilometrų, o tai reiškia, kad pridėjus visokias skrydžio atsargas - kone dvigubai mažiau, o tai jau reiškė, kad su juo prezidentas vos į pusę [[Europa|Europos]] šalių tegali be nusileidimo nuskristi. Negana to, paaiškėjo, kad kai lėktuve vos [[9]] vietos, tai jokia normalesnė delegacija į jį nesutelpa - pvz., vien prezidento apsaugai reikia apie 10 žmonių (kelių sargybinių darbas trimis pamainomis, plius koordinatoriai, plius planuotojai), ką ten kalbėti apie patį prezidentą su kokiu vertėju, sekretore ir keliais patarėjais.
 
Žodžiu, paskui buvo daug visokių ten skandalų, triukšmo, o galų gale Lietuva pardavė tą lėktuvą neaišku į kur, ar tik ne už ketvirtadalį tos sumos, kurią pati sumokėjo.




[[Category:Įranga]]
[[Category:Įranga]]

22:57, 28 spalio 2018 versija

Lockheed JetStar L-1329, neretai neteisingai pavadinamas Jet Star - toksai lėktuvas, kuris andai prieš gerus porą deimtmečių, kai dar Algirdas Brazauskas buvo prezidentas, sudalyvavo kokiuose tai skandaluose, ilgai tais laikais linksniuotas, kaip korupcijos, sukčiavimo ir pinigų taškymo pavyzdys.

Visa tai - apie Lockheed JetStar-731, kurį Lietuva buvo įsigijusi 1994 metais, o paskui, 1998 metais pardavė, nes buvo anas nenaudingas. Gi JetStar istorija buvo paprasta - anoksai toks verslininkas Simas Velonskis, nusipirkęs 21 metų senumo lėktuvą kažkur už kelis šimtus tūkstančių baksų, biškį lėktuvą apremontavo ir pardavė Lietuvai10 milijonų litų, kad prezidentas skraidytų. Tai dar lėktuvas gavo išdidų kodą - LY-AMB, kad visi suprastų, jog tai - personalinis, paties Algirdo Brazausko, katras irgi AMB buvo vadinamas.

Greitai paaiškėjo, kad net teorinis lėktuvo skridimo nuotolis tėra gal 4 tūkstančiai kilometrų, o tai reiškia, kad pridėjus visokias skrydžio atsargas - kone dvigubai mažiau, o tai jau reiškė, kad su juo prezidentas vos į pusę Europos šalių tegali be nusileidimo nuskristi. Negana to, paaiškėjo, kad kai lėktuve vos 9 vietos, tai jokia normalesnė delegacija į jį nesutelpa - pvz., vien prezidento apsaugai reikia apie 10 žmonių (kelių sargybinių darbas trimis pamainomis, plius koordinatoriai, plius planuotojai), ką ten kalbėti apie patį prezidentą su kokiu vertėju, sekretore ir keliais patarėjais.

Žodžiu, paskui buvo daug visokių ten skandalų, triukšmo, o galų gale Lietuva pardavė tą lėktuvą neaišku į kur, ar tik ne už ketvirtadalį tos sumos, kurią pati sumokėjo.