Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Isterikos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
01:07, 12 liepos 2014 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Isterika''' - tokie nevaldomi emociniai priepuoliai, kur pacientus ištinka, kai jie labai susinervina dėl kokio nors kognityvinio disonanso, šiaip ...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Isterika - tokie nevaldomi emociniai priepuoliai, kur pacientus ištinka, kai jie labai susinervina dėl kokio nors kognityvinio disonanso, šiaip nelaimingumo ar dar kokių nors nervinių priežasčių.

Paprastai pacientai isterikų metu pradeda labai nerišliai šnekėti, šūkalioti, rėkti, kartais puola į nesveiką žvengimą ar kokius nors verksmus. Dažniausiai tuo pat metu skleidžia nerišlias frazes, kaltinimus, nesąmoningus kliedesius ir kitą verbalinę diarėją.

Nors pats žodis "isterikos" plačiąja liaudiška prasme reiškia bet kokias emocingas reakcijas, griežtai mediciniškai jis reiškia isterijos priepuolį, tačiau kadangi plačiosios žmonių masės yra neapsišvietusios, jos paprastai vieno neskiria nuo kito.

Skirtumas tarp isterijos priepuolio ir šiaip paprastų isterikų yra elementarus: tikra isterija būna visada susijusi su paciento pasąmoningu noru susilaukti aplinkinių dėmesio, gi šiaip isterikos būna ir dėl to, ir dėl visokių kitokių priežasčių.