Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Iredentistiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Iredentistiniai kliedesiai - tai įvairiarūšis iredentizmas, perėjęs į sunkesnę formą, atitinkančią jau ne šiaip kažkokios principinius teoretizavimus, o klinikinius kliedesius, kurių metu pacientas pasakoja apie tai, kaip reikia atsiimdinėti iš kitų valstybių kokias nors žemes ir vardant to yra linkęs imtis kokių nors neadekvačių veiksmų, nes yra pilnai įsitikinęs to reikalo teisingumu, neišvengiamumu ir tuo, kad reikia tą daryti jau dabar.

Pacientai, pasižymintys iredentistiniais kliedesiais, yra linkę į atvirus konfliktus, kartais netgi ir panaudojant fizinį smurtą, dėl to, kad kokios nors dabar nustatytos vienų ar kitų valstybių teritorijos būtų perduotos kitoms.

Lietuvoje tipiškiausi iredentistinių kliedesių atvejai paprastai susiję su rusofašizmu, kur kai kurie vietiniai rusofašistai pradeda rėkauti ir kliedėti, kaip Rusija aukščiau visko, ateis ir parodys čia viską, ir atsiims žemes, o tada lietuviams teks iš čia bėgti. Taigi, iš tokių kliedesių pobūdžio matosi, kad iredentizmas labai siejasi ne tik šiaip su fašizmu ir šovinizmu, bet ir gali tapti pagrindu masiniam žmonių naikinimui.

Neretai galima išgirsti ir visokių, kad ir retesnių, bet ne mažiau bjaurių ir durnų kliedesių, kylančių iš licvinizmo, kur nupušę Baltarusijos fašiai pasakoja apie tai, kaip jiems priklauso Vilniaus kraštas ir kaip reikia išnaikinti lietuvius, nes šie esą kokiu tai būdu iš baltarusių pagrobė Lietuvą, nes esą Lietuva yra Baltarusija, o taip pat Lietuva yra Žemaitija ir todėl Lietuva nėra Lietuva, o užtat Baltarusija yra Lietuva. Šitas jų kliedesys, beje, yra palaikomas netgi ir gan oficialiais valstybiniais kanalais ir skleidžiamas netgi mokyklose.

Toksai neadekvatus požiūris, kai atitinka klinikinių kliedesių kriterijus, laikytinas pavojingu simptomu. Tokie asmenys turėtų būti izoliuojami ir priverstinai gydomi.